Старата кацига на Антонио Браун сè уште беше на познато место: Маден

Старата кацига на Антонио Браун се уште е на познато место: Маден 2

Старата кацига на Антонио Браун се уште е на познато место: Маден 2

Антонио Браун, добитник на Индијана онс: Крадците на Оукленд во центарот на еден од најбизарните кампови за обука во лигата што им е познат на многу луѓе, бара шлем на Шут Аир Предност. Знам каде може да го најде и да си игра со него, и никој не може да му каже да си поигра со понови модели. Проклети, тој може да носи шлем стар 50 години, ако сака.

Внатре е Маден НФЛ 20, глуми Браун на насловната минатата година. Додека проклетството на оваа игра за бајки можеби не се појави во 2018 година, мора да го претвори во полониум-210 за 2019 година. Четири пати веселбата на Ол-Про и салата на Фамер, Браун ги поздрави своите забелешки во Питсбург минатата година; се тргуваше со комично дисфункционални Индијана онс: Крадците во март; неговиот договор го прилагодил тимот за да го направи најплатениот примател во лигата; и се појави во кампот за обука во НФЛ, само за да одговара на видот на шлемот што може да го носи.

Од непознати причини, Браун му се допадна стариот шлем толку многу што тој беше подготвен да се пензионира наместо да му се каже да купи нов. Ова е важно затоа што шлемот е толку стар што лигата нема да го прогласи за играње. Оценувајќи го фактот дека (сериозно за момент овде) шлемови што одговараат на природното гледиште се важни за професионалците, лигата им даде минатата година да се збогуваат со нивните непослушни очни капаци и да се чувствуваат удобно со новиот.

Минатата недела Браун рече дека го нема сето тоа. Тој дури се обиде да ја наслика старата купола на Челиер и да ја транспортира до полето за вежбање (запрен), а потоа се закани со целосна пензија ако не го добие она што го сакаше. Арбитер вчера го запре разговорот; откако одлучи дека Браун морал да користи опрема што е заверена заштитена од страна на Националниот оперативен комитет за стандардна и атлетска опрема, тој тргнал да бара нов модел на истата марка – што Шут запре по 2011 година.

Станав јас, отидов да ја барам оваа опрема меѓу прилозите натаму Маден НФЛ 20. Погледнете, сè уште е таму, а Браун сè уште го користи на главниот список утрово во 11:53 часот. ЕДТ.

Стариот шлем на Антонио Браун сè уште е на познато место: Madden 3

Другите фудбалери, особено играчот од средниот ред на Нова Англија, Том Брејди, се пресели од Шут Аир Предност и тоа се гледа во Маден НФЛ 20, каде Брејди има Flex Speed ​​Riddell; тој беше виден како носи еден во кампот за обука.

Мислам дека кафеното говедско е повеќе за вкусот и естетиката, а не за безбедноста или перформансите. Schutt AiR Advantage е најстариот модел на сегашниот модел – нема чудни панели, вентилација, набори, чудни дупки на воздухот, итн. Ова е многу нежен глобус со тркалезно слушалки, вид што очекувате да видите дали зборувате за работи како наследство и традиција и величие и сето тоа. Знам затоа што тоа го избрав за Персеј Оксендин, мојата дебитант на лицето на франшизата: QB1 и од таа причина.

Но, ако Антонио сака да биде многу стара школа, дали имам капа за него: Градинка Ридл кој датира од средината на 1960-тите. Од тогаш во Маден Маден НФЛ 13 и е опремено со три опции за фасмаск на стари училишта, вклучително и еден бар на oeо Теизман. За жал, тој веќе нема опција без маска за лице; кој излезе од игра пред неколку години.

Што се однесува до тоа, зошто сето тоа е во ред за Мадден и ЕА Спорт, кои имаат репутација за супер точност? Па, продолжувањето на постоењето на Riddell TK во Мадден сугерира дека сите се во ред со некои козметика што не можат да се сервираат овде и таму. (Може да носите пар класични Воздух Jordордани во годинешната игра. Навистина.) И покрај тоа, Riddell AiR Advantage како марка е технички сè уште соодветно.

Јас сè уште ќе го повикам Тибурон да прашам дали има планови да ја зацврстат шлемот на Антонио за обнова. Исто така, нема да одам низ студиото за да направам нешто во мисијата на Ultimate Team. Јас ќе ти кажам што слушам.