Стартувач на пита 9.0: Убав фрлач врз основа на Android 9 Pie

Стартувач на пита 9.0: Убав фрлач врз основа на Android 9 Pie

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Доколку сакате да ги обновите вашиот паметен телефон и таблет со донирање на нови графика, апсолутно мора да го пробате фрлачот Pie Launcher 9.0 кој комплетно ќе го модифицира секој графички аспект на вашиот уред со транспарентност и икони на Android 9 Pie

Стартувач на пита 9.0: Убав фрлач врз основа на Android 9 Pie

Фрлач за пита 9.0 тоа е фрлач инспирирани од графиките на Пита со Android 9 донесување транспарентност и светли бои во текот на оперативниот систем, едноставно со промена на основниот активен фрлач на ваш Андроид паметен телефон или таблет.

Фрлач за пита 9.0 поддржува подалеку 1000 теми, многу пакет со икони и можеме да го користиме фрлачот и во вертикално, за паметен телефон, отколку во хоризонтално, за Таблета, и прилагодете го секој аспект како трансакции е икони со папки, датотеки и апликации.

Нема недостаток на поддршка за гест, како да се движите нагоре за да се вратите дома, лево за да се вратите назад во менијата, а тука се и основните функции што треба да се сменат позадина, прилагодете го скара, фиока е пристаниште, како и бои и големината на иконите и етикетите.

Можеме и ние скриј ги апликациите, нумерички нотификации на икони, усогласување на икони, лента за пребарување на Google во различни стилови и многу анимации и транспарентност на Android 9 Pie.

Еве неколку главни достапни функции

 • Поддршка за над 1000 убави теми
 • Поддршка за пакувања со икони
 • Врз основа на графиката на Android 9.0
 • Фиоката може да се гледа вертикално или хоризонтално
 • Способност да се сокријат неискористени или приватни апликации
 • Известувања за нумерички апликации
 • Поддршка за гестикулации (Скролувајте надолу, горе, стискајте / излегува, двојно допрете, движете надолу / горе со два прста)
 • Поддршка за употреба со една рака
 • Поддршка за безбедносната карактеристика на Android P 9.0: Повлечете нагоре во фиоката за апликации, повлечете надолу за да ја отворите лентата за известувања
 • Управување со цел екран со сите карактеристики на Android 9 Pie за кратенки
 • Прекрасни позадини
 • Многу опции за прилагодување за големината на решетката, иконите, големината и бојата на етикетата, итн.
 • Можете да ја заклучите вашата работна површина за да избегнете мешање со толку многу апликации
 • Променете ја позадината на светлината на фиоката, темна, нејасна, транспарентна и прилагодена
 • Лентата за пребарување поддржува различни стилови
 • Прилагодлива опција за скролување
 • Додаток за Android 9.0

На кратко, убав фрлач да пробате да летате за да му дадете здив на свежина на вашиот паметен телефон или дури и на Android таблетот што ги носи сите графички новости од најновата верзија на Android.

Преземете ја лансирање пита 9.0

Фрлач за пита 9.0 достапно е бесплатно за Android со вметнување реклами и изборни набавки и барања во апликација дозволи за пристап до идентитет, контакти, локација, информации за конекција преку Wi-Fi, фотографии, медиуми и датотеки. Значи, апликација со основни дозволи за работа.

Преземете ја програмата за лансирање пита APK 9.0

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!