Страницата со пиратски автомобили се затвора, податоците на членовите до надлежните органи

Затворени CotoMovies

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

CotoMovies ги затвора и им обезбедува податоци на членовите на властите: стотици илјади поплаки се очекуваат кон корисниците кои гледале филмови со стриминг

CotoMovies, нелегално место за стриминг филм е затворено

  • CotoMovies, познатата страница за стриминг на филмови, се затвора по откажувањето од страна на разни филмски компании
  • Сопственикот на платформата комуницирал дека личните податоци на членовите ќе им ги даде на властите
  • Стотици индивидуални судски постапки се очекуваат против оние кои користеле CotoMovies да гледаат или да преземаат филмови на стриминг нелегално

Лоши вести доаѓаат за сите корисници кои ги користеле славните страница за стриминг филмови CotoMovies.

Порталот, всушност, ги затвори вратите по правно дејство од разни американски филмски компании, особено филмски продуценти Пеколот и Ангел паднаа.

Така, CotoMovies се додава на многу страници за стриминг или споделување на датотеки со Torrent кои ги затворија своите врати во последно време по судските постапки на филмските специјалност, кои се обидоа да ги загарантираат своите права против нелегалните портали.

Новината, во овој случај, се однесува на фактот дека CotoMovies побара регистрација од своите корисници, со тоа регистрирање на корисничко име, е-пошта и други лични податоци, податоци што ќе завршат во рацете на надлежните органи кои ги имаат сите намери на кривично гони секој што користеше CotoMovies да гледаше или да преземаше филмови со стриминг бесплатно.

Затоа, се очекуваат стотици или илјадници судски спорови против сите оние кои користеле CotoMovies дури и само еднаш за да гледаат или преземаат бесплатни филмови за проследување од порталот. Не знам колку е практично такво нешто, но сигурно сите претплатници на CotoMovies сега ќе треперат.

Што учиме од CotoMovies?

Едноставно: НИКОГАШ не мора да се регистрирате со вистински податоци (е-пошта, име, лозинка ..) на страниците за стриминг или незаконско преземање.

Причината е едноставна: ако овие страници се насочени од властите, вашите податоци стануваат достапни и кривично се гонат за преземање или употреба на тој материјал.

Ако навистина сакате да пристапите до нелегални страници за стриминг, направете го тоа БЕЗ регистрација и со користење на VPN, со цел да бидат целосно анонимни и безбедни на Интернет. Инаку, ризикувате да завршите како корисници на CotoMovies, кои сигурно ќе имаат тешко време откако властите имаат пристап до сите нивни лични податоци, вклучително и историјата на датотеки и филмови што се гледани или преземени нелегално.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!