Супер понуда LG G6 за само 599 евра: најниска цена на Интернет

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Не, не е шега!

LG G6 штотуку пристигна во Италија на цена од 750 евра, како што сигурно сте прочитале во нашите претходни статии. Изненадувачки, сепак, Новиот врв на LG од опсегот веќе е достапен на веб-страницата Стокдисти за само 599 евра.

Јасно е дека ова е најниска цена на Интернет, со а заштеда од 150 евра. Не многу за паметен телефон што штотуку излезе.

Точно е дека изненадувањето не е толку големо да се размислува за тоа: навистина многумина го предвидоа тоа, но можеби никој не предвидел толку брз „пад на цените“ толку брзо.

LG G6 е пуштен во продажба неколку дена во Италија и всушност, нејзината цена веќе значително опадна, можеби над најлудите очекувања.

Точно е, станува збор модел со гаранција во Европа (и во верзија) Црно тоа сребро) но не е важно: LG G6 сè уште е достапен на цена од 599 € кај Стокдистите, фигура дека, сигурен сум, ќе ги натера многу корисници да го купат овој фантастичен паметен телефон во лет, или грешам?

Разлика помеѓу европските и италијанските гаранции за LG G6

Како што се очекуваше, паметниот телефон е достапен за купување со европска и не италијанска гаранција, но знаеме дека ова не е голема работа бидејќи може да значи само подолги периоди за поправка ако се сервисираат.

Практично ништо не се менува од европската гаранција во италијанската: во случај на потреба, можеби ќе треба да трпете подолго време пред да го вратите прилагодениот паметен телефон (7 до 10 дена најмногу во најлош случај).

Од личното искуство, сепак, Не забележав никаква разлика во однос на времето за помош помеѓу италијанската и европската гаранција. Во пракса, ништо не се менува, освен цената на паметниот телефон, кој со европска гаранција е помал.

Каде да се купи LG G6 по најниска цена на Интернет?

Еве ги врските за купете LG G6 на Stockisti заштедувајќи 150 евра:

Мора да се каже дека достапните модели се отворен пазар и затоа не се прилагодени од операторите (тие прво ќе добијат какви било ажурирања на фирмверот).

Најдобри зделки за купување на LG G6 и заштеда

До денес нема подобри и поевтини понуди за купување на LG G6, кој сепак штотуку пристигна во Италија. Со оглед дека во рок од 2 дена нејзината цена веќе падна под 600 евра, јас сум прилично сигурен дека за многу кратко време ќе можеме да купете го паметниот телефон на уште поинтересни бројки.

Кој од вас ќе го купи веднаш? И кој, од друга страна, ќе почека неколку недели за да го купи можеби по 550 евра или помалку? Можеби грешам, но во рок од 2 месеци би можеле да помислите да го пронајдете по цена од 450-480 евра: по оваа цена би било можно да го купите на мува без да размислувате за тоа!

Сè што треба да знаете за LG G6

Ако сè уште не сте сигурни дека сакате да купите LG G6, тука се сите наши статии посветени на новиот врв на опсегот на LG:

Дали е ова подобро или Галакси С8 по ваш вкус?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!