Суштински потврдуваат дека подготвуваат нов терминал

Никогаш не сме слушнале вести за суштинската компанија создадена од Енди Рубин дека се чини дека се подготвуваат Вашиот следен уред.

Essential Phone (PH-1) беше објавен во 2017 година

Суштински PH-1Суштински PH-1

Да се ​​биде терминал со дизајн што се игра и карактеристики од висока класа.

Суштински телефон е многу критикуван за траење на батеријата и особено Вашата камера

Во печатот се вели дека терминалот не нормално отколку што можеме да очекуваме од терминалот роден благодарение на таткото на Android.

Добрата работа во тоа време беше што можевме да добиеме Суштински телефон по одредена цена многу ниско во тоа време.

А чуруликам потврдете ја веста

Корисникот се осмелува да го даде името на сметката Енди Рубин за да види дали добива одговор од извршниот директор на „Есенцијал“ и веќе е течно.

Рубин рече: „Благодарам. Willе дадеме објава. Чекај »

Тоа не прецизира дополнителни детали, туку истрага на XDA Developers Ова ни дава многу интересни податоци.

Суштински може да работи на различен уред од сегашниот

Суштински потврдуваат дека подготвуваат нов терминал 2

Според овој целосен извештај, Суштински може да работи на уреди со функции таблета, и покрај тоа што ќе биде Бубачка.

Ова е затоа што XDA може да знае дека анимацијата на ротација багажник беше пронајден на 90 или 270 степени а не на 0 како и обично со а паметен телефон.

XDA контактира со инвеститорот и ова ги елиминираше сомнежите.

Ова е за Бубачка што веќе го завршија.

Но, ова не е сè, според официјалните информации од луѓе блиски до Essential, овој терминал ќе има Qualcomm процесор (можеби Snapdragon 730).

Тој софтвер тоа ќе биде LineageOS базиран на Android 10 и со Google Apps (микрог).

Покрај тоа, датумот за составување беше пред два месеци, поточно на 11 јули 2019 година, па може да биде и Суштински Внесете објава веднаш.

Ова ќе биде вашата камера

Суштински потврдуваат дека подготвуваат нов терминал 3

Главниот сензор на овој уред е Sony IMX 586 од 48 MP.

Покрај тоа, Sony IMX519 16 MP, Sony IMX 518 од 13 MP и 20MP Sony IMX 476.

Конечно, сензорот Samsung S5K5E9 5MP.

Што значи тоа? Па, овој нов Essential ќе има конфигурација на четири камера со селфи од 20 пратеници очигледно.

Сето ова мора да се земе со пинцети, бидејќи се соочуваме со уредот Во фаза на тестирање.

Сега, ако сметаме дека Суштински нема да лансира повеќе терминали, не сме во право.

Извор | Развивач на XDA

Запознајте ги најновите новости од светот на технологијата, приклучете се на Club Tech на Твитер Фејсбук Телеграма