ТВ во живо на Kodi: Додаток за Kodi да гледа над 600 ТВ-канали што се емитуваат

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Продолжувајќи го нашето откритие на екосистемот Коди, Неодамна открив фантастично ново додаток. Се вика Kodi Live TV и ви овозможува пристап до над 600 стриминг ТВ од нашиот медиумски центар. Ако сакате да го продлабочите светот на Коди, прочитајте ги нашите посветени написи:

Овој додаток користи предност на друг многу корисен додаток, Loader Playlist и ви овозможува да ги започнете листите за репродукција што ги содржат програмите на најголемите телевизори што се движат брзо и лесно.

Телевизорот во живо на Kodi е едноставен за употреба додаток кој не бара конфигурација. Еднаш ја презеде ZIP-датотеката на KodiLiveTV со кликнување ТУКА само треба да го инсталирате со одење до Систем-> Подесувања-> Додаток-> Инсталирајте од поштенска датотека и откако ќе заврши инсталацијата, започнете ја во делот Видео -> Додатоци.

Додаток е претставен како список поделен по земји со најдобри европски и исто така италијански IPTV, а откако ќе се избере италијанската ставка, екранот ќе се отвори со сите национални канали од Раи во Mediaset, како што се Cielo, La7, SkyTG24 и многу други канали, сите со висок квалитет.

Категоријата е додадена и со најновата верзија Италијанска регионална телевизија со над 160 веб телевизија регионални, некои Италијанско радио, околу 40, и многу повеќе ќе бидат додадени во идните изданија. Сите врски се ажурираат автоматски и секогаш се со одличен квалитет.

Улица

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!