Телефонски телефони без услуги на Google: ОВА Е ШТО СЕ СЕ

Телефони Huawei и Honor без услуги на Google

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве го целосниот список на паметни телефони со Android без услуги на Google. Откријте кои телефони на Honor и Huawei ги немаат продавницата и апликациите на Google Play

Телефони Huawei и Honor без услуги на Google

Ажурирајте ја Јуни 2020 година

Како што веројатно знаете, многу Смартфони Huawei и Honor пристигна на пазарот во последните месеци, тие немаат услуги на Google внатре, така што немаат Play Store, тие немаат GMail, немаат YouTube, Google Maps и така натаму.

Недостасува апликации на Google (вклучително и Play Store), овие паметни телефони имаат проблеми исто така, за апликациите од трети страни да работат правилно.

Неколку примери?

Размислете за пример на Whatsapp: секогаш можете да ја преземете апликацијата рачно преку АПК, но потоа не можете да ја вратите резервната копија од Google Drive бидејќи услугите на Google недостасуваат.

Во исто време, на некои Смартфони Huawei и Honor без услуги на Google ви недостасува можноста за синхронизација на вашата заштеда на онлајн игри, или барем оние што се засноваат на игри на Google Play. Ако го промените телефонот и земете нов паметен телефон Huawei и Honor без услуги на Google, затоа, ќе го изгубите напредокот постигнат со вашите омилени игри.

И како да не ги спомнувам сите нив тие банкарски апликации (или слични услуги) кои бараат услуги на Google за автентикација?

Без да заборавиме на фактот дека, бидејќи Play Store не е присутна, нема да можете повторно да ги преземате сите оние апликации, игри или програми што сте ги купиле во минатото на други телефони со Android.

Во заклучок, отсуство на услуги на Google на паметните телефони Huawei и Honor може да биде прилично голем проблем да се реши и да се добие околу, особено за помалку стручни корисници.

Huawei и Honor без услуги на Google и Play Store: кои се тие?

Токму од оваа причина, да избегнете лоши изненадувања и да ви помогне да разберете кои телефони на овие брендови НЕ имаат услуги на Google во нив, Решив да изготвам комплетен и ажуриран список на сите уреди Huawei и Honor без услуги на Google.

Пронајдете го подолу:

Секако, ќе го продолжам списокот до датум за да можам да ве известам во секое време кои се телефоните Huawei и Honor без Play Store.

Нема услуги на Google, што да користите алтернативно?

Huawei и Honor многу добро знаат дека Play Store е од суштинско значење за преземање апликации, игри и програми на паметни телефони со Android, но тие не можат да ги инсталираат заради блокадата наметната од САД на кинеската компанија.

Така ги инсталираа мобилните услуги Huawei на новите паметни телефони, кои претставуваат алтернатива за услугите на Google.

На сите нови паметни телефони Huawei и Honor без Play Store, корисниците ќе најдат програма наречена Апликација, што во пракса е копија на Google Play Store, апликација продавница од која клиентите можат да преземаат илјадници апликации, игри и програми, исто како да биле на Play Store.

Штета што, и покрај сите напори на Huawei и Honor, AppGallery сè уште е нецелосна програма и многу апликации недостасуваат во неа меѓу најпознатите, како што се WhatsApp, Facebook, Messenger, Instagram и многу повеќе.

Алтернатива 1 – лесен и за сè

Значи, ако имате и телефон Huawei и Honor без Play Store, најдобрата алтернатива што ја препорачувам е продавницата Аурора.

Тоа е копија на Google Play Store, која, исто така, работи без сметка на Google и без услуги на Google, затоа е совршена за сите паметни телефони Huawei и Honor.

Ние посветивме целосен напис на продавницата „Аурора“ на нашата веб-страница, можете да го најдете овде: Користење на продавницата за репродукција без сметка: КАКО ДА СЕ ДА СЕ

Алтернатива 2 – РАЗЛИЧНИК, НЕ Е САМО РАБОТА, САМО ЗА ИСПИТНИЦИ

Алтернативно, може да се обидете да ја инсталирате продавницата на Google Play на вашиот паметен телефон Huawei и Honor, но не можам да гарантирам дека упатството ќе работи. Покрај тоа, постапката е долга и сложена, не е погодна за помалку искусни корисници. Ако сакате да пробате, пронајдете го нашиот водич овде: Инсталирајте ги Google Apps на Huawei P40 Lite

Во моментов немаме други решенија или алтернативи што треба да ги понудиме, но сигурен сум дека овие две се повеќе од доволно.

Заклучоци

Па, со овој напис посветен на паметните телефони Huawei и Honor без Play Store и без услуги на Google, ние сме завршиле.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на страницата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!