телефон со вградена акциона камера »-

telepon dengan kamera aksi bawaan »ERdC

Моторола официјално е испратено Моторола Една акција. Телефонот го добил неговото име од акциони камери или „акциони камери“ што вклучуваат. Акционите камери ги нудат главните карактеристики што ќе ги најдеме кај нормалните дигитални акциони фотоапарати, затоа што вклучуваат леќи 117 ° многу широк агол кој може да фати Видео од 1080p / 60fps.

Спецификации и карактеристики на Motorola One

Motorola One Action се произведува во поликарбонат со областа на шофершајбната. имаат екран 6,3 инчен IPS LCD екран со резолуција Полн HD + 1080p. Има висина 21: 9 сооднос. Екранот е перфориран, со дупка (исклучителна големина) во горниот лев агол што држи а 12MP камера

Уредот работи со чипсет Samsung Exynos 9609. Го придружуваа 4 GB RAM меморија заедно со 128 GB внатрешно складирање Може да се прошири, користејќи MicroSD. Опремен со IPX2 водоотпорен рејтинг, што значи дека имате заштита против вода што капе кога се навалува на 15 °.

Тоа има Капацитетот на батеријата е 3.500 mAh што се вчитува преку USB-C Интересно е што овој уред поддржува само Брзо стандардно полнење од 10W. Enterе влеземе во Аудио приклучок, плус NFC чип. Исто така постои и класичен сензор за отпечатоци што е вградено во логото на Моторола

Камера

Акциона камера или Акциона камера

Овој уред вклучува конфигурација три камери зад себе. Ова е местото каде што ќе го имаме акциона камера, нејзината најголема продажна точка. Ова е 16MP сензор што користите Фузија од 4 во 1 пиксел за подобрување на квалитетот на сликата при слаба осветленост. Сензорот веќе EIS електронска стабилизација на слика. Сензорот 16MP е ориентиран на таков начин снимајте хоризонтално видео кога телефонот се држи вертикално. Ова ќе го олесни приклучете го телефонот во држачи, затоа што, на пример, повеќето држачи за велосипеди го одржуваат телефонот исправен. Овој сензор Не може да се користи за сликање.

телефон со вградена акциона камера »- 1

Стандардна фотографија и видео

За обични фотографии и видеа, има вГлавна камера од 12MP што може да снима 4k видео на 30 fps. Третиот сензор е а Детектор на длабочина од 5 MP.

Други системи, карактеристики и цени

Уред водење на Android 9.0 Pie како оперативен систем и е дел од програмата Андроид Еден Тој ја има технологијата Dolby Audio за да го зголемите излезот на звукот или слушалки (користејќи го аудио приклучокот) соодветно вашиот звучник Кутијата вклучително и слушалки и засилени заштитници.

телефон со вградена акциона камера »- 2

Моторола Една акција има цена од 260 евра (околу 288 долари) Овој мобилен телефон е достапен на Европа, Бразил и Мексико од сега па натамуо Во текот на следните месеци ќе се постигне други европски и латиноамерикански земји. Исто така за САД и Канада во почетокот на октомври. Доаѓа во две бои: Деним сина и бисер бела.

Извор

¿Te ha parecido interesante esta noticia? Puedes dejarnos un comentario con tu opinión, te lo agradeceremos.