Темен режим WhatsApp Андроид достапен од ДЕНЕС!

Темен режим WhatsApp

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Темната тема на WhatsApp е официјална: еве како да ја испробате на Android. WhatsApp оди црно / црно! Темната тема е конечно достапна | Преземи

Темната тема на WhatsApp е тука: како да ја активирате веднаш

Ажурирајте 3 март 2020 година

Официјален Темен режим на WhatsApp на Android и iOS. После чекањето што траеше со месеци, нетрпеливо очекуваното конечно пристигна ноќен режим за WhatsApp на Android и iOS. Режимот е официјално наречен Dark Mode и ви овозможува да го направите потемен интерфејсот на апликацијата за пораки.

Како ја активирате темната режим / темната тема?

Отворено Whatsapp, притиснете на три точки во горниот десен агол и потоа изберете Поставки.

Од тука изберете Разговор и, конечно Тема. Избор Темно ќе видите дека целиот интерфејс на апликација се трансформира.

Ова важи и за Андроид тоа на iOS

————

Неверојатно, но точно, конечно пристигна моментот во кој чекаа многумина: WhatsApp за Android се ажурира и официјално го поздравува Темен режим (јавете се Темна тема или Темен режим)

По неколку месеци и месеци исцрпувачки чекање, конечно дури и WhatsApp ви овозможува да ја активирате црната тема, барем на Android, да ги израдуваме сите корисници што сакаат AMOLED дисплеј и чести ноќни корисници на апликацијата за пораки.

Така е, не е шега: темниот режим на WhatsApp е достапен од денес за сите корисници, на официјален начин, без да биде потребно да се прибегне кон стратуми или елаборат принудувајќи да го активира.

Ако сакате да пробате сега посакувана темна тема на најпопуларната апликација за пораки во Италија, подолу ќе објаснам како да го активирате лесно и брзо на вашиот паметен телефон Андроид.

Како да го активирате Темниот режим на WhatsApp Android

Како што се очекуваше, конечно темниот режим на WhatsApp почнува да биде достапен на паметни телефони со Android.

На следниот линк ќе најдете комплетен и детален водич за активирајте Темно режим на WhatsApp и исто така пронајдете го преземањето на APK-датотека од најновата бета верзија која ви овозможува да ја активирате темната тема:

Накратко, сепак, да го имаме ова нова темна тема на WhatsApp треба да ја ажурирате апликацијата до верзија 2.20.13, во дистрибуција во овие часови натаму Google Play Store, или рачно преземете и инсталирајте гоАПК

Откако ќе завршиш, за да го активираш, едноставно мора:

  • одете во поставките WhatsApp
  • изберете ја соодветната ставка под менито Чет
  • изберете дали да го активирате секогаш или врз основа на заштеда на енергија на паметниот телефон

Што се менува со темниот режим на WhatsApp на Android?

Поконкретно:

  • Белата се претвора во темно сива боја
  • Белите фонтови се претвораат во црна боја
  • Деловите посветени на разговор стануваат темно сиви со потемна зелена кутија

Еве преглед на конечниот резултат.

Како да го активирате Темниот режим на WhatsApp Android

Предностите на темниот режим WhatsApp

Темниот режим нуди бенефиции особено за корисниците со паметен телефон со екран АМОЛЕД: оваа тема ја менува палетата на бои во секој дел од UI, прифаќајќи потемни нијанси – не целосно црна, но темно сива.

Плус оваа темна тема ќе ни овозможи вирус очите помалку за време на ноќната употреба на програмата.

Накратко, со темната тема WhatsApp ви овозможува да трошите помалку батерии, станува поубава и ни овозможува да имаме помалку уморни очи ако ја користиме апликацијата вечер или во темнина.

Дефинитивно беше време за оваа новина, која чекаше премногу долго за корисниците.

Заклучоци

Па, што мислите за темниот режим на WhatsApp? Дали сте задоволни од воведените новости и промените?

Известете ги вашите размислувања за ова што има ново во WhatsApp во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!