Тест – Возење 3: Многу успешна и забавна симулација

Тест - Возење 3: Многу успешна и забавна симулација

Сега имате навика да гледате тестови поврзани со видео игри развиени од Milestone. И денес е најновата верзија на нивната позната тркачка игра Ride, 3-та по име. Во второто, го приближуваме графиконот до реалноста со многу технологија за да постигнеме ниво на реализам што е прилично импресивно, дури и во домашната конзола. Играта не е напуштена и лесно ќе се апсорбираме со часови по ред игри.

Графика

Како што споменавме порано, тимот на Milestone направи многу работа на графиките на оваа игра. Се користат многу напредни технологии, како што е снимање видео преку беспилотни летала. Ова ќе репродуцира што е можно попрецизно некои од картичките во Возењето 3. Подолу е видео кое го покажува креативниот процес, на англиски јазик!

Всушност, резултатите се навистина на состанокот и ние сме среќни што наоѓаме различни кола и рути што се моделираат. Ние погледнавме, и тоа беше подарок! Различни кола се присутни, еве го списокот:

 • Circuito de Алмерија
 • Донингтон
 • Француска ривиера
 • Имола
 • Храмот Канто
 • Курсеви Магни
 • Мајами
 • Милано
 • Potrero de los Funes
 • Американски пат
 • Курс за трки со сол
 • Сиера Невада
 • Национален парк Стелвио
 • Суго
 • Велс

И навистина е забавно да се вози коло кое е познато и како Магни Курс или Милано на најубавата машина денес! И во однос на изборот на моторцикли, има многу да се направи! Навистина, не помалку од 230 модели на располагање што можете да ги најдете. И деталите се навистина успешни!

Лесен зафат

Како MotoGP 18 што според мојот вкус е доста тешко да се справиме, возењето 3 нуди подостапна игра и рачки. Неколку часови игра ќе бидат доволни за да се направи вистинско задоволство да се достигнат различни патеки од играта со полна брзина! Подолу е мала видео игра на познатата Гарда езеро патот.

Се разбира, зафатот ќе се разликува во зависност од избраниот велосипед. Секоја категорија ќе има своја специфичност и треба да земе предвид различни параметри за контрола на сите возила. Но, тоа не е сè, бидејќи исто така е можно да се прилагоди велосипедот на малиот кромид со тоа што ќе влијае на многу параметри. На пример, суспензија, мотор, менувач, итн.

Тест - возење 3: Многу успешна и забавна симулација 1

Комплетна и неверојатна кариера

Режимот на кариера возење 3 е навистина комплетен и интересен. Можно е да се започне со мал капацитет на турнири со познатите KTM RC390, Kawasaki Ninja 300 или Honda CBR 500. Тешкотијата е сè уште тука, и нема да се колебате да ставите рака на лубрикантот за да го замените велосипедот. . Навистина ќе биде можно да се бориме со коњ за успешно завршување на водството. Се разбира, сите категории и тимови ќе бидат претставени во режим на кариера, за разновидноста на игра што сè уште е на состанокот.

Тест - возење 3: Многу успешна и забавна симулација 2

заклучок

Milestone успешно создаде комплетна игра за симулација на мотоцикли, нудејќи различни искуства. Мото крст, мало раселување, обичај, итн. Somethingе има нешто за сите! Графиките се состаноци, како и разни кола. Среќни сме што ги ставивме тркалата на патот што го имитираат Возењето 3! На режимот за кариера ќе биде потребно време да се заврши, а не позитивни поени. Најголемата предност на оваа игра е нејзиното лесно ракување, во споредба со MotoGP 18 на пример.

Значи, ако сте fanубител на сите видови мотоцикли, не двоумете се и скокајте по можност! Оваа игра е достапна на следниве платформи:

Возење 3

39,99

Возење 3

Позитивни поени

 • Целосен режим на кариера
 • Разновидноста на моторџиите
 • Лесно ракување