Тест на издржливост на Samsung Galaxy A50 со проодност во боја

Samsung Galaxy A50 Bertahan Dari Uji Daya Tahan Dengan Warna Passing

Сјајниот и сјаен смартфон од средна класа Samsung што ми се допаѓа – Galaxy A50 неодамна претрпе серија тестови за издржливост. Ова е еден од најпопуларните телефони во Индија денес, не само поради неговиот луксуз, туку и неговиот сет на светкави карактеристики. Ги има сите карактеристики што ги сакате на модерен паметен телефон – AMOLED екран, сензор за отпечатоци од екранот, три камери и моќен чипсет. Но, колку долго трае?

Па, тој Galaxy A50 го помина популарниот YouTuber Zack од познатиот тест за издржливост на JerryRigEvery Everything. Сигурен сум дека сигурно сте ги запаметиле чекорите ако гледавте едно од видеата. Тоа Горила стакло 3 од предната страна тука е изгребана на Ниво 6Сепак, ќе видите подлабок ритам на Ниво 7 на скалата Мохс. Смартфонот е направен целосно од пластика, вклучувајќи ги задниот дел и страните. Екранот АМОЛЕД траеше само 30 секунди под директен пламен, но се опорави целосно, барајќи од Зак да праша дали Samsung го подобрува квалитетот на нивниот дисплеј. Видеото можете да го видите тука:

Додека напредуваме кон крајот, забележано е дека Galaxy A50 значително се поклони. Ова може да се должи на пластичната конструкција, но она што загрижува е нешто што го осветлува Галакси. Може да го слушнете крцкањето на уредот и Зак планира наскоро да го отвори уредот за да погледне внатре.

Како и секој друг мобилен телефон на Самсунг кој користи канал на JerryRig, што било на YouTube, Galaxy A50 го заврши својот тест за издржливост со поминати бои. За време на тестот на пресврт, мора да се слушнат некои пискливи и алармантни звуци, сепак, на крајот уредот изгледаше незапаметен. Откријте го камелеонот кога гледате видео. Погледнете го нашиот преглед на Galaxy A50 и споделете го своето мислење во коментарите подолу.