Тоа не е совршено: ова е сè што недостасува iPhone 11

Itu tidak sempurna: ini semua yang iPhone 11 hilang

Лансирањето на новиот iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max се фокусира на поголемиот развој на потенцијалот на новиот процесор B13 A13 и новата камера со широк агол на пристигнување. Сепак, во прозорецот на продавницата изгледаат одлично, изгубивме многу аспекти, и ќе ги покажеме подолу.

Неограничен екран

Тоа не е совршено: ова е сè што недостасува iPhone 11 1

Новиот дизајн на iPhone 11 е сè уште, во широки удари, исто како и објавениот iPhone X кој сега е мртов. Заоблените агли и видливата рамка се далеку под спектакуларниот дизајн што можеме да го најдеме денес на пазарот. рацете на Huawei, Samsung или Xiaomi. „Епл“ Тој очигледно не пронајде решение што ги исполни неговите барања и му беше потребно да се набави кога купив iPhone со друг конкурент.

Мораме да се збогуваме од изрез

Тоа не е совршено: ова е сè што недостасува iPhone 11 2

За да добиете неограничени екрани, треба извадете го изрез. Во овој момент, веѓите се елемент на минатото. Во последниве години, многу производители пронајдоа практични решенија како што се камери што можат да се извлечат од Xiaomi Mi 9T или реверзибилните камери од Samsung. Галакси А80, детали кои обезбедија свежина на пазарот.

Ова можеби не е многу слично решение. Епл, но очекуваме одредена иновација во тој поглед. Забелешките се оставени, а екранот мора да доминира во предниот дел на телефонот (и разгледајте повеќе на панелот што го инсталираат). Кога е камерата под екранот?

Обратно оптоварување

Samsung Galaxy S10 Galaxy Tunes

Оваа функција можеби не е максимален услов за приоритет, но земајќи го предвид екосистемот на Apple, вклучително и ќе има повеќе смисла од порано. Што правите ако вашиот случај Airpods не истече на батеријата? Во моментов, решението вклучува употреба на база за полнење на трети лица, Чи, нешто што треба да има решение во Купертино.

Со откажаната база за полнење на AirPower, единствената надеж е во системот за повратно полнење кој е интегриран во новиот iPhone 11, што конечно сè уште не се случило. Без да продолжат понатаму, Galaxy S10 и Galaxy Note 10 од Samsung ја нудат оваа технологија за вчитување Галакси пука (во сликата).

Земете селфи под широк агол

Со предностите што ги носи новата задна камера и фотоапаратот со широк агол, не е лошо да имате поголема предна камера, како во случајот Пиксел 3. Селфи групите произведуваат многу со поширок фокус, нешто на новиот iPhone 11 не успева со фокусната точка што ја нудат.

Ние сакаме USB-C порта

Молња е голема промена од микро USB портата, сепак, доаѓа USB-C порт и стандардизацијата ги елиминираше придобивките од пристаништето на Apple. Корисниците имаат повеќе уреди со USB-C отколку со Молња, така што има моменти кога конекторите на Apple се проблем. Европската унија ја принуди да лансира адаптери на USB-C, но тоа не го спречува главниот проблем, што не е ништо друго освен да може да користи заеднички кабел од првиот ден.

64 GB складирање?

Капацитет на iPhone 11 Pro

Тој телефон од 809 евра пристигна со капацитет на складирање 64 GB Тоа е нешто што не е соодветно за нас. Слични терминали на цени нудат барем 128 GB складирање, сума што се чини соодветно и што Apple не ја нуди во секое време. Следната верзија, во случајот со iPhone 11 Pro, минува на 256 GB, големина која е целосно бесмислена и се чини дека бара продажба во тој модел на капацитет (од страв дека ќе истече складирање во верзијата 64 GB). Смешен

Читач на отпечатоци од дното на екранот

Едно решение за да исчезнете изрез е повторна употреба на читач на отпечатоци. Методот со прсти е сè уште безбедносниот систем кој го претпочитаат корисниците и неговото спроведување ќе овозможи да се елиминираат влезовите. Читателот на отпечатоци од прстите, скриен под екранот, изгледа совршено за нас, бидејќи нема да го намали просторот во предниот дел и да му даде допир на иновациите на телефонот.

Екран од 90 Hz

Филмски Про мултикам

Истакнувајќи дека iPad Pro нуди екран со стапка на освежување од 120 Hz, изненадувачки е што iPhone продолжува без да нуди нови функции во овој аспект. Телефоните како Razer Phone или ASUS ROG Телефон 2 нудат не помалку од 120 Hz сода, иако не треба да бараме толку многу, затоа што OnePlus 7 Pro нуди 90 Hz, што се чувствува многу течно. Се вели дека претстојниот Pixel 4 ќе понуди екран со освежување од 90 Hz, нешто што ќе го остави iPhone 11 подолу. Apple не се обложувате на оваа технологија?

Дали сте пропуштиле некаква технологија на новиот iPhone 11? Слободно можете да учествувате во нашите коментари што ги покажуваат деталите што сакате да ги најдете на новиот уред на Apple.

Нецелосен влез: сето тоа недостасува од iPhone 11, прв пат објавено во Излез.