Топ 10 апликации за внатрешен дизајн: Дизајн и украс …

Топ 10 апликации за внатрешен дизајн: Дизајн и украс ...

Во моментов, апликациите што се достапни на уредите со Android и IOS им помагаат на повеќето од нас да заштедат време, напор и пари да прават работи што вообичаено не можевме да ги направиме. Од едноставни конференции за готвење до вашата невестинска шминка, светот на апликациите навистина го направи животот лесен и едноставен.

Добрата вест е дека со помош на разни апликации за внатрешен дизајн, сега можете да ја преземете улогата на декоратор за ентериер и да го дизајнирате вашиот дом онака како што сакате.

Бројот на достапни апликации за внатрешен дизајн е boggling. Некои од апликациите се нудат бесплатно, додека други се нудат со надомест за преземање и употреба. Со тие АПП можете DIY вашите ролетни, кујни, соби и многу повеќе!

Ги разгледавме највисоко рангираните апликации каде што можете да најдете најсовршена и сигурна која може да се преземе и инсталира на мобилни уреди за iOS и Android.

Бевме селективни и да изберете апликации кои се лесни за употреба, но нудат најпосакуваните карактеристики и тука се најдобрите апликации внатрешен дизајн дека сме избрани за најдобри апликации за вас.

Топ 10 најдобри апликации за внатрешен дизајн: Бесплатно дизајнирање и украсување на домови на Интернет 1

Оваа апликација за внатрешен дизајн е потеклото на сите други апликации за внатрешен дизајн. Тој нуди одлики на идеална книга за да ги задржи сите ваши инспирации и да им овозможи на експертите да го конципираат вашиот вид.

Тоа е целосна апликација која им помага на корисниците да ја дизајнираат куќата што ја сакаат. Ако реновирате или го редизајнирате вашиот дом, тогаш оваа апликација може да ви помогне да му дадете на вашиот дом фантастичен изглед.

Имате повеќе од 10 милиони висока резолуција слики дом за внатрешни работи за да изберете од. Ви дава можност да изберете фотографии по локација, стил и соби, како кујна или трпезарија.

Кликнете за да ја преземете Houzz

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

5Д распоред

Кога станува збор за создавање на одлични дизајни за внатрешни работи, можете да ја ставите целата доверба во 5D Planner за да му дадете на вашата визија симпатична форма. Ви овозможува да го креирате омилениот дизајн во режими 3Д и 2Д. Има широк каталог кој ви овозможува да изберете кој било вид внатрешни работи.

Во оваа апликација, можете лесно да прилагодите мебел, додатоци, елементи за украсување и можете да примените различни текстури и бои. Со повеќе од 4,6 милиони идеи, што ви овозможува лесно план и опремување на вашиот дом.

Кликнете за да симнете излет 5D дом за внатрешни работи

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

Домашен дизајн 3D

Home Design 3D е архитектонска апликација која им овозможува на луѓето да увезуваат одлични подни планови и да менуваат простор и да додадат мебел по ваш избор. Можно е да се работи и во 3D и во 2D за да се создаде посакуван дом додека го споделувате со соработниците за какви било идни модификации.

Кликнете за да симнете Home Design 3D

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

Визуелизатор на боја Snap за iPhone

Оваа апликација Шерман Вилијамс ќе ви овозможи да најдете идеални бои за сликите што ќе ги изберете. Апликацијата може да ја анализира бојата на која било слика или фотографија на вашиот мобилен телефон и да ве извести која слика од повеќе од 1500 Шерман Вилијамс одговара на вашиот избор.

Кликнете за да преземете Visualizer за боја Snap:

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

Топ 10 Најдобра Ентериери Apps - Слободен Насловна Оркестарот и дизајн онлајн 2

Оваа апликација е наменета за loversубителите на уметноста. Сега вие не мора да се грижите за тоа како ќе се појават одредени парче на уметноста во вашиот дом. Само треба да го преземете лекот и практично да го прикажете саканиот дел на ид. Куратот може да биде корисен и за пронаоѓање парчиња од најпопуларните галерии и уметници.

Кликнете за преземање на курсот

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

Боја на проектот

Куќата депо дигитални акции има повеќе од 25 милиони производи. Потребно е само да ја испратите фотографијата од која било ставка за украсување на домови, како што е мебелот, и оваа апликација ќе изврши проверка и ќе ви го покаже моделот што го барате заедно со други слични предмети. Оваа апликација е достапна за IOS и Android уредите.

Кликнете за да ја преземете Бојата на проектот

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

Дома Styler

Оваа апликација им овозможува на луѓето да се обиде различни погледи во сликите на своите соби. Додатоци, мебел и некои други украсни производи се достапни во 3Д формати за да можете да имате јасно разбирање за тоа како ќе се појави секој аспект пред да започне реновирањето. Во оваа апликација, ќе најдете галерија за дизајн, каде што можете да видите како другите луѓе повторно украсуваат. Ова е една од најдобрите апликации за внатрешен дизајн што можете да ги инсталирате на вашите IOS и Android уреди.

Кликнете за преземање домашен стијлер

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

Пантоне Студио

Дали сте збунети ако одредена боја доаѓа во црвена или кафеава? Или можеби постои несогласување помеѓу вас и вашиот партнер во врска со тоа дали сенката е задебелена или тиркизна. Па, оваа апликација има последен збор за време на споровите околу бојата. Апликацијата за студио Pantone јасно им ја соопштува вашата омилена боја на вашите експерти за украсување и дури ви помага да ги идентификувате боите на фотографиите за репликација.

Кликнете за да симнете Pantone Studio

Преземете од продавницата со апликации

Светло гнездо

Автоматизираниот личен асистент во оваа апликација е совршен за 2 работи. Прво, им помага на корисниците да останат организирани за време на процесот на реновирање, и второ, ги советува корисниците да изберат проекти за домашен декор. Со други зборови, оваа апликација е животен век низ бурното тешко искушение со кое може да се соочите. Лесно може да се преземе на уреди со Android и IOS.

Кликнете за да симнете Светла гнездо

Поставете го на Google Play

Магичен план

Дали вашето мерење не е секогаш точно? Дали секогаш се плашите дека ќе бидете заробени надвор со вашиот мебел што не може да влезе низ вратата? Не грижете се како овој стан ќе ги преземе вашиот стрес надвор. Лесно пресметајте ги растојанијата во просторот со анализа на снимката. Само треба да испратите фотографии од просторијата под различни агли и оваа апликација ќе работи остатокот за вас, вклучително и земање на ширина на ходникот или висина на таванот.

Кликни за да го симнете Магијата план:

Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

заклучок

Како заклучок, овие беа само неколку апликации за внатрешен дизајн кои можат да се користат за да се разберат задачите за украсување на ентериер. Со горенаведените апликации на вашите прсти, сигурни сме дека нема да имате проблем да го разубавите вашиот дом. Сите најдобри и запомнете да ги споделите сликите на вашата куќа со нас!