Топ 10 апликации за гледање телевизија во живо на Android

Топ 10 апликации за гледање телевизија во живо на Android

Не ви е здодевно додека седите со часови и часови пред вашата телевизија?

Можеби нема да влијае на вас затоа што не сакате да го пропуштите вашето омилено шоу или, можеби, немате друга алтернатива, така?

најдобри апликации за телевизија во живо со Android

Дали знаете дека моментално живееме во свет на еволуција, каде е неопходна промена?

Порано седеше пред вашиот ТВ цел ден, не се уморите ли да го направите ова долго време? (Всушност, јас сум добар во читање умови ?)

Добро, дозволете ми да ви кажам, ТВ-ратите што ги правевте секој месец веќе не се потребни за да ги гледате омилените емисии, филмови, англиски серии и сè што е помеѓу. Сега има многу начини да гледате телевизија директно на вашиот мобилен уред Android (звучи интересно).

Прочитајте и:

  • 9 Најдобри начини за преземање бесплатни платени апликации за Android
  • 8 најдобри апликации за блокирање реклами за Android
  • Siri за Android: 10 најдобри апликации за личен говорен асистент за Android

Еве во овој напис, ние требаше да го откриеме10 најдобри апликации за гледање телевизија во живо на Android.Со доаѓањето на брзите услуги за податоци, барањето за пренос во живо на ТВ канали е големо. Најдоброто нешто во врска со овие апликации е што тие чинат половина од она што претходно го плативте за вашите ТВ претплати. Додадовме и некои бесплатни апликации за пренос во живо во списокот подолу за ваша погодност.

Па, што чекаме?

Дозволете ни да започнеме…

10 најдобри апликации за гледање телевизија во живо на Android: проверете го

Еве ги најдобрите апликации во живо за ТВ-пренос за вашиот паметен телефон Андроид.

10-те најдобри апликации за гледање телевизија во живо на Android 1

Цена: Бесплатно

Преземете го Mobdro

Дозволете ми да ве запознаам со најпопуларната апликација за стриминг liveTV за уреди со Android. Mobdro е бесплатен за сите уреди со Android; не мора да плаќате ниту еден денар за да ги гледате омилените емисии. Ви овозможува да стримувате неограничени видеа преку Интернет бесплатно.

За погодност на корисниците, Mobdro ги категоризира своите канали во филмови, забава, спорт, музика, технологија, животни, игри, аниме и духовно. Тоа е бесплатна апликација за пренесување во живо на ТВ што ви овозможува да ги гледате сите омилени ТВ-емисии и програми директно на вашиот уред со Android. Најдоброто нешто во врска со оваа апликација е тоа што исто така ви нуди бесплатно симнување на популарни ТВ-емисии.

Mobdro нуди liveTV на повеќе од 1 различни јазици и 30 различни земји. Корисничкиот интерфејс на оваа апликација е прилично импресивен и тој е лесен за употреба, дури и ако за прв пат го користите Mobdro, не мора да се мешате со вашиот мозок. Покрај ова, Mobdro има полесна за употреба функција што ви овозможува да пренесувате телевизиски преноси во живо без сметка за најава. Оваа апликација не е достапна во Google Play Store, но можете да преземете датотека Mobdro APK.

Топ 10 апликации за гледање телевизија во живо на Android 2

Цена: Бесплатно судење / 7,99 $ – 40 долари месечно

Преземете Hulu

Еве уште една одлична ТВ-апликација, која неодамна започна со правење преноси во живо. Хулу се состои од сè што сакате како гледач на ТВ; Има колекција стари телевизиски емисии, стари серии, филмови и многу повеќе. Таа е една од најпопуларните апликации за пренос во живо достапна на пазарот.

За разлика од другите апликации во живо, Hulu не е бесплатна апликација. Главната услуга за Hulu е 7,99 $ месечно или 11,99 $ месечно. Разликата помеѓу обете услуги е ограничена реклама и нема реклами, првата има ограничени реклами, а втората нема реклами, тоа е без проблеми. Пакетот во живо на Хулу ќе ве чини 40 долари месечно за 50 канали.

Поентата што треба да се има предвид тука е дека трошењето на наведената сума како наплата за вашиот ТВ-сервис не е голем проблем, не е толку многу што може да направи дупка во вашиот џеб. Хулу е единствена дестинација за пренос во живо што исто така ви нуди да купите додаток за време на шоуто.

IPocV апликација EDocter 3) eDocter IPTV апликација

Цена: Бесплатно

Преземете eDocter IPTV

eDocter IPTV е уште една неверојатна апликација меѓу списокот на најдобрите апликации за гледање телевизија во живо на Android. Тоа е бесплатна апликација која ви овозможува да гледате повеќе од 1000 телевизиски канали и можете дури и да слушате радио. Оваа апликација има стотици работни канали во САД. САД, Велика Британија, Грција и азиските земји итн.

eDocter има илјадници канали за избор, и нуди висок квалитет дефиниција што ќе ги зголеми перформансите. Секогаш кога сте работеле со оваа апликација, ќе најдете две опции за да ги изберете каналите со избирање на категоријата или земјата. eDocter IPTV е одлична апликација за оние кои сакаат да емитуваат телевизија во живо на своите паметни телефони. Можете исто така да уживате во канали од различни земји.

Сега ајде да зборуваме за корисничкиот интерфејс на апликацијата, бидејќи од неодамнешните прегледи досега можеме да констатираме дека корисничкиот интерфејс на оваа апликација во живо на ТВ не е толку добра, но да, ја работи работата доста добро.

Jio TV 4) ТВ Jио

Цена: Бесплатно

Преземете ја телевизијата ioоо

Иако оваа апликација не е достапна во сите земји, многумина од нас веќе се запознати со тоа, можеби многу од нас не се. Можеби, тоа е најмладиот влез во оваа листа на најдобри апликации во живо за Android. Сепак, ioио ТВ е индиска телевизиска апликација во живо која емитува над 300 индиски ТВ канали.

Тоа е веројатно најпопуларната апликација за фремиум достапна во Индија за пренос во живо. Jio TV не само што ви нуди бесплатен пренос во живо, туку вклучува и неограничено ажурирање на различни канали. Најдоброто нешто во врска со оваа апликација е тоа што нуди слики од екранот дури и за локални јазични канали. Еве една точка да се запамети дека TVио ТВ не нуди снимени ажурирања за спортски и филмски канали.

Корисничкиот интерфејс на оваа апликација е буквално многу едноставен за употреба.

Велика Британија ТВ СЕГА 5) Велика Британија ТВ СЕГА

Цена: Бесплатно

Преземете ја Велика Британија ТВ СЕГА

Ако сте безусловна мрежа, Велика Британија ТВ СЕГА ќе ви биде најдобриот пријател. Ова е друга омилена апликација која ви овозможува да пренесувате телевизија, емисии и филмови во живо на вашиот паметен телефон Андроид. Ви обезбедува најдобар квалитет на видео што ја прави оваа апликација различна од другите апликации за стриминг.

Телевизија Велика Британија ви овозможува да пренесувате видеа од 10 различни земји. Најдоброто нешто што ми се допадна во врска со оваа апликација е тоа што исто така ви овозможува да ги филтрирате програмите според пол, тип, година и рејтинг. Вклучуваше девет различни категории на канали, како Забава, филмови, спорт, вести, деца, духовни, музика, храна и документарен филм. Оваа апликација е единствена дестинација за вашата curубопитност во живо. Можете исто така да додадете канали во вашите омилени списоци за да можете подоцна да уживате.

Велика Британија ТВ СЕГА не е достапна на Google Play Store; Може да ја преземете датотеката АПК на оваа апликација од официјална страница.

Топ 10 апликации за гледање телевизија во живо на Android 3

Цена: Бесплатно

Преземете го HotStar

Hotstar е бесплатна апликација за стриминг во живо за уредите со Android. Гледањето на вашите омилени ТВ-емисии, филмови, спортски и музички видеа, итн. Стана поудобно заради еволуцијата на Hotstar. Најдоброто нешто во врска со оваа апликација е што тие ги обезбедуваат своите услуги без да наплатат ниту еден денар.

Сега веќе не треба да ја обновувате претплатата на ТВ, Hotstart е нешто што ќе ги задоволи сите ваши барања како телевизиски преносник во живо. Ова е веројатно најдобрата апликација за стриминг видео по барање со вклучени многу други карактеристики. Hotstar е една од омилените и барани апликации достапни на пазарот. Овде можете да ги видите вашите омилени видеа на 8 различни јазици.

За поголема удобност на корисниците, Hotstar има лента за пребарување во својата апликација, каде што можете да пребарувате за какви било ТВ серии, филмови или видеа. Ви овозможува да го изберете вашиот врвен квалитет на видео за списокот со гледачи.

Можете директно да ја преземете апликацијата Hotstar од Google Play Store.

ЈуТјуб телевизија 7) ЈуТјуб телевизија

Цена: 35 долари месечно

Преземете ја телевизијата YouTube

YouTube Television ви нуди многу во прилично мал пакет, а еден ден ќе биде фантастична понуда. Доаѓа со 40 канали, а цената на тој пакет е 35 долари месечно. Телевизијата YouTube вклучува популарни телевизиски канали, вклучувајќи специфични регионални канали и многу повеќе. Овозможува пристап до некои високи канали како AMC, CW, па дури и ESPN.

За жал, телевизијата YouTube е достапна само во некои градови во овој момент. Станува збор за високо оценета апликација што ја прави листата за „Најдобри апликации за гледање телевизија во живо на Android“.

Ако сте лојален радиодифузер, YouTube TV исто така ви овозможува да добивате дополнителни додатоци за фудбалски фудбалски игри Showtime и Fox. Сè што треба да направите е да потрошите повеќе грешки и да ги добиете посакуваните карактеристики. Телевизијата YouTube вклучува многу дополнителни функции што нема да ви донесат инч.

Репродуцирајте ТВ во живо 8) Репродуцирај ТВ во живо

Цена: Бесплатно

Преземете Играјте ТВ во живо

Играјте ТВ во живо е бесплатна апликација за Android со повеќе од 2000 глобални ТВ канали. Внесете светска телевизија директно во вашиот џеб. Гледајте ги омилените ТВ канали, популарните ТВ серии, филмови, спорт, вести и многу повеќе. Играјте телевизија во живо вклучи многу неверојатни карактеристики што ќе ги знаете откако сте го искористиле.

Корисничкиот интерфејс на оваа апликација е доста добар и нема да ве мачи. Можете да пристапите до каналите и да гледате телевизија во живо бесплатно од која било земја во светот. Репродукција на телевизија во живо е уште една фантастична апликација.

Оваа апликација не е достапна во продавницата на Google Play. Можете да го добиете од официјалната веб-страница на Play Live TV.

Топ 10 апликации за гледање телевизија во живо на Android 4

Цена: Бесплатно

Преземете го SonyLiv

SonyLiv е услуга за видео побарувачка во сопственост на Sony entertainment tv ltd. Обично се фокусира на обезбедување преноси во живо за канали и услуги на Sony. SonyLiv порано ги емитуваше повеќето ТВ канали на Sony, но бројот на канали што сте ги гледале во живо бесплатно на SonyLiv е многу ограничен.

Ако сакате да гледате повеќе канали, како Анимакс, Сони БиБиСи Земја итн., Треба да купите платена претплата за да ги активирате сите тие премиум канали. Ви ги обезбедува сите регистрирани ажурирања за вашите хостирани емисии и настани.

Може да го добиете SonyLiv од Google Play Store.

Прашка телевизија 10) телевизор со прашкаст

Цена: Бесплатно судење / 20 – $ 25 месечно

Преземете ТВ со прашкаст

Sling TV е уште една омилена апликација достапна на пазарот. Веројатно е најдоброто нешто во врска со апликацијата ТВ во живо што е најмногу прилагодлива за сите апликации споменати погоре. Sling TV доаѓа со два основни пакети кои вклучуваат 20 или 25 долари месечно. Како што веќе ви реков, оваа апликација е поприлагодлива, тука можете да додадете и повеќе пакувања во зависност од вашите барања и потреби.

Sling TV има многу категории за избор, бидејќи содржи забава, спорт, деца, па дури и HBO канали. Најдоброто нешто што ми се допадна во врска со оваа апликација е тоа што е исто така компатибилен со Chromecast.

Може да ја преземете Sling TV од Google Play Store.

Тоа е тоа момци, па ова се 10 најдобри апликации за гледање телевизија во живо на Android. Се надевам дека овој напис ви дава брилијантна идеја да изберете помеѓу врвните препораки.