Топ 10 игри со скриени објекти за Android и iOS

Топ 10 игри со скриени објекти за Android и iOS

Дали сте enthusiубител на игри со скриени објекти? Дали имате болка кога станува збор за најпознатите игри со скриени објекти? Дали ви е тешко да пронајдете игра за скриени објекти што ви одговара? Не грижете се повеќе додека поминуваме низ најдобрите игри за вас.

Играњето некои игри може да биде вознемирувачко во одреден момент. Вие не сакате да играте игра што одеднаш се урива во одреден момент. Кога играта носи многу, тоа значи дека ќе мора да бидете трпеливи пред да продолжите.

Вие не би го сакате тоа. Игра која доаѓа со целосна верзија без граници ќе биде одличен избор во овој случај. Како што беше дискутирано подолу, некои од најдобрите игри со скриени објекти.

1. Eventide: словенска басна

Eventide словенска басна

Eventide е најефикасна апликација кога станува збор за игри со скриени објекти. Категоризирана како авантуристичка игра, Eventide вклучува спасување на протагонистот од бабите на едно суштество од словенската митологија. Она што е повозбудливо е дека Eventide има над 38 локации, кои треба да ги истражите и решавате мистериите на патот.

Покрај тоа, Eventide е компатибилен со Windows, SteamOS + Linux и Mac OS X. Оваа игра можете да ја најдете и во Google Play Store за корисници на Android. Eventide може да се пофали дека има атрактивна графика што ја подобрува играта. Eventide е една од најдобрите игри со скриени објекти, развиена од House of Fables и објавена од Artifex Mundi Michala.

Кликнете за да ја преземете Eventide: словенска басна:

Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

2. Скриен град: Авантура со скриени објекти

Скриена авантура со предмети

Скокнете во свет полн со забавни активности додека играте во оваа апликација која вклучува магија, наука и вештерство за да создадете највозбудливиот вкус за вас. Скриен град е бесплатна игра со скриени објекти што ви овозможува да извршите различни мисии за да заштедите пријател. Достапно на Android и IOS, Hidden City е игра која ќе ве задржи ангажирани додека откривате повеќе мистерии во играта.

Згора на тоа, „Скриен град“ се подложува на ажурирања за да ви го донесе најдоброто искуство во игри со над 120 мисии. Уживајте во следењето на сите ваши настани во оваа апликација и побарајте ги наградите што ќе ги заработите додека играте. Скриен град е удобна игра со скриени објекти развиена од G5 Entertainment.

Кликнете за да ја преземете скриената авантура со скриен град – скриен предмет:

Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

3 Вистински страв: напуштени души.

Напуштени души

True Fear е уште една одлична апликација која се наоѓа на списокот на игри со скриени објекти. Enjoyе уживате во функциите, вклучувајќи мапа за решавање на повеќе од 20 загатки кои ја прават играта уште повозбудлива. True Fear нуди набавки во апликација со компатибилност на многу уреди. Haveе имате бесплатно судење предвидено за првата фаза да се запознаете со оваа игра.

Исто така, True Fear е достапен на уредите со Android и IOS за да создаде удобност за вас како гејмер. True Fear е одлична опција развиена од Гоблинц за да вклучува саундтракови, белешки и други уникатни карактеристики за подобрување на играта.

Кликнете за преземање вистински страв: напуштени души:

Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

4. Мистерија на тајните старатели

Тајната на чуварите123

Mystery of the Secret Guardians е уште една најдобра игра со скриени објекти што нуди набавки во апликации компатибилни со Android и IOS. Mystery of the Secret Guardians има одлична графика за подобрување на вашето искуство со игри. Почувствувајте ја возбудата кога барате повеќе од 100 скриени објекти на повеќе од 20 нивоа класифицирани како хорор.

Наместено категорично како авантуристичка игра, Big Bear Entertainment мора да помина во големи должини за да создаде извонредна игра со купување во апликација.

Кликнете за да ја преземете Тајната старатели:

Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

5. Енигматис: сенка на Каркала

Сенка на Каркала

Оценета како игра со умерено насилство, Енигматис е уште еден најдобар избор кога станува збор за игри со скриени предмети. Вклучувајќи купувања во апликација, можете да уживате во оваа игра со повеќе од 100,000 инсталации. Енигматис има 25 возбудливи загатки и мини игри со 43 нацртани сцени исполнети со скриени предмети.

Покрај тоа, Енигматитис е достапна на Android и IOS за да се потенцира практичноста при користење на кој било уред. Развиена од Artifex Mundi Michala, Енигматитис е една од најдобрите опции за игри со скриени објекти.

Кликнете за да ја преземете Енигматитис: Сенката на Каркала:

Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

6. Скриени објекти: Решавање на криминал во мистерија

Решавање на криминал во мистерија општество

Скриените предмети создаваат добар терен за вас и за секој друг играч развиен од Тамалаки. Скриени објекти е возбудлива игра со скриени објекти што може да се пофали 5 милиони преземања и исклучителна игра за вас. Уживајте во оваа бесплатна игра со понуди за набавки во апликација.

Скриени објекти е игра за злосторства која вклучува пребарување на предмети за да се создаде одлична приказна. Достапно на Android и IOS, скриени објекти е една од најдобрите игри со скриени објекти што има одлична графика за решавање на различни кривични дела.

Кликнете за да преземете скриени објекти: Решавање на криминал во мистерија:Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

7. игри на скриени објекти

Игри за скриени објекти

За разлика од другите игри со скриени објекти, Mansion е една од најдобрите апликации развиени од Selection, апликации кои се наоѓаат само на Android. Сепак, Mansion е компатибилен со сите уреди со Android за да ви овозможи удобност за игри. Фрустрирачко нешто во врска со оваа игра е моменталното појавување на реклами што го ограничуваат вашето искуство со игри.

Interе комуницирате со 5 нивоа на скриени објекти на Mansion заедно со уникатни предмети кои ви даваат одлични игри. Можете да ја играте оваа игра без оглед на вашата возраст, бидејќи е исто така погодна за деца.

Кликнете за да преземете игри за скриени објекти на палата:

Поставете го на Google Play

8. скриени објекти

Скриени предмети

Авантурата е една од најдобрите апликации за скриени објекти што одговара на сите возрасти и ви нуди добри причини да играте со семејни и лични игри. Лесните совети ќе ви помогнат да ги најдете игрите многу посположени кога ќе заглавите на ниво.

Како и да е, може да наидете на реклами што се појавуваат во оваа апликација што може да ги ограничат вашите игри. Згора на тоа, скриените објекти со авантурите се достапни само на уредите со Android со над милион преземања развиени од Игрите во следната разлика.

Кликнете за да преземете скриени објекти:Поставете го на Google Play

9. Тајната Манор: скриени објекти

Мистерија Manor- скриени објекти

Mystery Manor доаѓа на списокот со најдобра апликација за скриени објекти што има повеќе од милион инсталации. Со чести случувања, ќе најдете помалку појавувања во рекламата во оваа апликација. Mystery Manor претставува различни нивоа кои имаат различни задачи што ќе треба да ги извршите развиени од Game Insight.

Покрај тоа, Mystery Manor има набавки на апликации заедно со компатибилноста со Android и IOS за подобрување на ефикасноста на игри. Почувствувајте ја возбудата бидејќи уживате во посветена графика во оваа апликација која создава прекрасно време на игра.

Кликнете за да ја преземете тајната Manor: скриени објекти:

Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

10. Соба два

Две соба

Собата Две е неверојатна премиум апликација достапна и за Android и за iOS категорично позиционирана како застрашувачка апликација развиена од Огноотпорни игри. Со извонредна графика, Собата два има мистериозни 3D загатки за вас што го прават уште позадоволувачки во игрите.

Згора на тоа, просторијата два е една од најдобрите игри која вклучува многу загатки и локации кои ви даваат промена на сцените со компатибилно зачувување на облак. Уживајте во интересен момент во оваа игра погодна за деца, па дури и постари играчи.

Кликнете за да ја преземете просторијата два:Преземете во продавницата со апликацииПоставете го на Google Play

заклучок

Играњето игри може да стане зависност, а честопати ќе ја развивате потребата да го тестирате мозокот за да решите загатки и да пронајдете предмети.

Секогаш треба да размислите да ги добиете најдобрите апликации кои не ве ограничуваат, туку ве водат преку ефективни игри. Дискусијата погоре ќе ви помогне да ги изберете најистакнатите игри со скриени објекти.