Тоц Ток … Кој е тоа? Дали сте OnePlus 7? [Foto]

 Тоц Ток ... Кој е тоа?  Дали сте OnePlus 7? [Foto]

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

OnePlus 7 е прикажано на некои изведувања што се испуштаат на мрежата, што покажува тројна задна камера и единечен преден скриен во каросеријата со механички механизам што може да се повлече

Тоц Ток … Кој е тоа? Дали сте OnePlus 7? [Foto]

Сè уште е рано OnePlus 7, која треба да ја види светлината не порано Мај 2019 година, но тоа со одредено инсистирање деновиве се повеќе е присутно на мрежата.

Новото суштество на OnePlus кој продолжува да подобрување од верзија до верзија и што со седмата верзија би можеле да го сторат тоа пробив и навистина намигни на врвот на опсегот струја, со уникатни технички решенија.

Тоа е само фотографскиот сектор да биде предмет на големи промени, со присуство на а трокреветна задна камера и предниот, што ќе биде скриен во каросеријата и механички активирани, а која ќе има единечен преден сензор.

Истекувачот @OnLeaks има објавено некои прави доверба, кои беа создадени по некои гласини, во кои се гледа а дизајн на цел екран без граници, без решетки или дупки на дисплејот, и со едно предна камера што ќе биде скриена.

Меѓу другите карактеристики ги наоѓамеотсуство на безжично полнење, приказ од 6,5 инчи FullHD +, врата USB Type-C, нема да има џек 3,5 мм, батерија од 4.000mAh, процесор Snapdragon 855 e RAM меморија од вкупно 6 до 12 GB.

Тогаш ќе најдеме а фотографскиот сектор целосно обновенили со три задни сензори поставени во центарот на семафорот на задниот дел и само еден фронт, кој ќе биде скриен во каросеријата и ќе се активира од механички механизам за исфрлање преку софтвер.

Достапност и цена OnePlus 7

Презентацијата на OnePlus 7 се очекува да се одржи кон крајот на мај 2019 година, со пратки веднаш до крајот на мај или почетокот на јуни до а цена тоа шутнување би можело да биде 599 евра за основната верзија, со сè уште зголемување на цената во однос на претходната верзија.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!