Трило (на МСН) се враќа на WhatsApp

Како да го имате Trillo на WhatsApp

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Иако нема ништо официјално, Trillo на WhatsApp навистина може да го оживее еден од историските моменти од разговорот на раните 2000-ти со MSN софтвер. Еве како навистина да се вратиме

Како да го имате Trillo на WhatsApp како стариот MSN (кој ги памети?)

Не знам кој се сеќавате на драги и стари МСН, софтверот Мајкрософт, тоа дозволено разговор и размена на датотеки мултимедија и не директно од компјутерот, како што се случува денес на Skype или WhatsApp.

Помеѓу Функции на МСН, оној што најмногу се памети со сочувство е, секако, познатиот Трило, што во пракса дозволи да се потсетиме со визуелен ефект (трепет брз разговор) и аудио (трил брзо како aвонче).

Иако идеите на Интернет се појавуваат во неколку навратипристигнување трилот на WhatsApp мора да го знаете тоа во моментот сите тие се лажни вести, но има и такви кои развилеапликација за испраќање трилови на WhatsApp.

Апликацијата се нарекува Трило за WhatsApp и еднаш инсталиран на сите уреди,корисникот ќе го добие emoji 🥴 и паметниот телефон ќе емитува класичен звук МСН во комбинација со долга и интензивна вибрација.

Во моментот ова е само едно алатка и не се интегрира во WhatsApp, на трило нема да работи во активни разговори и само на уредот на примателот ако и оваа инсталирала иста апликација, и исто така е може да го оневозможи, исто како што направи со Messenger.

На кратко, вистинска апликација за враќање на некои од технологиите што дозволиле различните WhatsApp или Telegram да станат популарни во светот на модерните пораки.

Преземете го Трило за WhatsApp

Можете да преземете Трило за WhatsApp бесплатно директно од Google Play Store со кликнување на следниот линк и ако одлучите да го инсталирате за да функционира мора да има пристап до мрежата до датотеки, фотографии и мултимедијални елементи, до внатрешната меморија, оневозможете го заклучувањето на екранот, контролирајте ги вибрациите и стартувањето за време на стартувањето на телефонот.

Преземете ја АПК Трило за WhatsApp

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!