Увертира, авионот што лета од Лондон кон Newујорк за 3 часа и …

Суперсоничен авион претекст

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Увертира, новиот Конкорд што ќе лета од Лондон до Newујорк за 3 и пол часа. Патувањето од Лондон до Newујорк за 3 часа ќе биде можно со суперсоничен авион Овертур

Суперсоничен авион претекст

Патувајте од Лондон до Newујорк за помалку од 4 часа тоа ќе биде можно со суперсоничен авион Увертира Еве ги деталите за овој нов и неверојатен авион, кој сака да стане нов Конкорд и ќе ни овозможи да летаат од едниот дел на светот во екстремно кратко време.

Увертира што е тоа?

Beе се вика увертира и за 3 часа и половина ќе го поврзе Лондон со ујорк. Или ќе ви овозможи да стигнете од Сиднеј до Лос Анџелес за помалку од 7 часа. Или ќе ви овозможи да одите од Токио до Сан Франциско за 5 и пол часа.

На кратко, тоа ќе овозможи преполовување (па дури и повеќе) време на летање помеѓу еден град и друг на нашата планета. Вистинска револуција, која пристигнува неколку години подоцна Конкорд, чиј последен лет беше во 2003 година.

Надградба на суперсоничен авион 2

Проектот го претстави американскиот стартап Суперсоничен бум, кој ја крена превезот пред неколку часа на неговата нова генерација на Конкорд, со што ветува револуција на закажаните летови на оддалеченост.

Компанијата откри а 100 милиони долари инвестиција во увертура, патнички авион од 55 места можност да патуваат со двојно поголема брзина на звук со автономија од 5.180 милји (9.593 километри).

Како што се очекуваше, целта на компанијата е да дозволи покријте ја трасата од Европа до Соединетите држави на само 3 и пол часа лет со авион од новата генерација.

Кога пристигнува увертира?

Презентацијата на првиот авион (XB-1) веќе треба да се одржи пред крајот на годината.

„Willе го трансформираме патничкото искуство – објасни извршниот директор и основач на стартапот, Блејк Шол, на Парискиот воздушен саем. Денес имаме технологии за да овозможиме одржлив суперсоничен воздушен лет “.

Дебито на небото е програмирано за 2020 година. Сепак, тоа ќе биде прашање тест-лет за две лица направено со „размер“ модел и затоа помал од крајниот авион. Во секој случај, фазата на тестирање е близу до завршување и наскоро ќе влеземе во фазата на склопување.

Тестовите спроведени на XB-1 ќе му овозможат на тимот подобро да го развие својот постар брат во однос на аеродинамиката, стабилноста и контролата, рангирањето на ракување, погонот.

За летови со патници ќе мора да почекаме уште неколку години. Ние зборуваме за двогодишен период 2025/2027 година.

„Клучниот збор ќе биде тестирање – објасни Шол -. Ние сакаме нашите авиони да бидат безбедни, сигурни и ефикасни “.

Заклучоци

Достигнување на далечни дестинации за кратко време, уживање во пејзажот и уживање во искуството во однос на животната средина, ќе биде можно со увертира.

Единствениот сомнеж се однесува на цената на билетот: колку ќе чини да лета со овој суперсоничен авион? Willе дознаеме само во наредните години.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!