Уживајте во новата ера на компјутерско мобилизирање со Galaxy Book S – Samsung Newsroom Латинска Америка

Nikmati era baru komputasi mobile bersama Galaxy Buku S - Samsung Newsroom Amerika Latin

Ослободете се од пречки и триење во вашиот секојдневен живот со LTE конекција која е секогаш активна, многу тенок дизајн и долг век на траење на батеријата.

Samsung Electronics Co., Ltd. денес ја претстави Galaxy Book S, иновативна мобилна компјутерска направа направена за корисници на кои им се потребни високи перформанси и не сакаат да бидат презаситени од големината и карактеристиките на традиционалните лаптопи кои се преценети. Создадени за нови добитници: иноватори, претприемачи, оние кои прават различни работи за да се придвижат напред, Galaxy Book S им дава сила на водечката генерација на мобилни телефони.

Со Galaxy Book S, Samsung го означува почетокот на новата ера на мобилно пресметување со уреди што користат подвижност и поврзување на смартфони и силна продуктивност на персонални компјутери. Развиена во соработка со водечки технолошки компании, Galaxy Book S ја зазема позицијата на Samsung како мобилен лидер и ја обединува со платформата за највисока работна сила, поддржана од Microsoft и водечки мобилни перформанси во индустријата Qualcomm. Оваа нова категорија на уреди нуди Gigabit LTE конекција, инстант можности и врвен дизајн, со технологија Windows 10 и следната генерација Qualcomm® Snapdragon ™ 8cx компјутерска платформа. Со Galaxy Book S, ослободете се од нов вид мобилен уред кој ви овозможува да работите каде било и на кое било место, без да се држите до вашата биро или троседот.

„Во Самсунг, ние веруваме дека вистинската иновација е можна само преку отворен и колаборативен пристап, каде што партнерите се усогласени и мотивирани да ги срушат бариерите и да го редефинираат компјутерското искуство“, рече ДЈ Кох, претседател и извршен директор на одделот за мобилни комуникации. и Самсунг електрони компјутери. „Galaxy Book S ги комбинира најдобрите карактеристики за мобилност што ги нуди Самсунг со водечките решенија за продуктивност на Мајкрософт и можностите за изведба на Qualcomm Technologies за да обезбеди најдобро искуство со мобилна продуктивност достапна на мобилните уреди денес“.

Откријте флексибилно искуство со уредот кој е секогаш активен, секогаш поврзан
Создаден за промена на начинот и каде го користите вашиот компјутер, Galaxy Book S е секогаш активен, секогаш поврзан и секогаш способен: иднината на продуктивноста на мобилната телефонија. Ultrafast Gigabit LTE додава скоро постојана врска со облакот, обезбедувајќи брз пристап до апликации и содржини без да се потпира на Wi-Fi. Подигнувањето е нешто од минатото: Galaxy Book S има можност да допре за да се разбуди за брз пристап. Како паметен телефон, сè што ви треба е лесно достапно со допир на прстот.

Уживајте во новата ера на компјутерско мобилизирање со Galaxy Book S - Samsung Newsroom Latin America 1

Дизајнирано со цел да преживеат и изградени да работат
Врз основа на Galaxy Book2, Galaxy Book S е внимателно дизајниран за да обезбеди моќно компјутерско искуство во лесен и солиден клеточен облик на фактор. Наменето да се истакне со единствена криви рамка што тече кога се отвора и затвора, ултра тенок и преносен дизајн ви овозможува да ги искористите сите свои можности секогаш. Galaxy Book S оди каде и да одите, лесно и удобно, без тежина и волумен на непотребни лаптопи со целосна големина со само 0,96 кг.

Изградена со висококвалитетна анодизирана алуминиумска рамка на горниот дел и основата, Galaxy Book S е заштитена од ризици што генерално можат да ги оштетат лаптопите и се засилени со процеси на анодизирање на надворешниот слој. Екранот од 13,3 инчи на Galaxy Book S е опремен со 10 точки на мулти-допир, со што ќе можете да движете, зумирате и контролирате уредот, со допир на прстот.

Почувствувајте ја моќта на новиот калибар
Создаден за оние кои се секогаш во движење и кои сакаат совршено искуство за мобилно Galaxy на вашиот уред, Galaxy Book S ја проширува својата продуктивност без да го ограничи својот дострел. Galaxy Book S нуди бескомпромисни перформанси напојувани со компјутерска платформа Snapdragon 8cx; првата светска платформа со 7 нанометри во компјутер направена за мобилни компјутери од Qualcomm Technologies. Snapdragon 8cx го носи Galaxy Book S на врвот на Galaxy Book 2, со 40 проценти повисоки перформанси на процесорот, 80 проценти повисоки перформанси на графиката и поголема ширина на меморијата. Snapdragon 8cx, намерно дизајниран така што немате вентилатори, исто така гарантира дека вашиот лаптоп ќе остане кул, без оглед на тоа колку работи.

„Чипсетот Snapdragon 8cx означува почеток на нова ера на секогаш поврзани и секогаш поврзани уреди кои ви овозможуваат да работите, да извршите повеќе задачи и да си играте скоро каде било“, рече Стив Моленкопф, извршен директор на „Qualcomm Incorporated“. „Ние одбиваме да направиме компромис со максималните перформанси на траењето на батеријата и, обратно, да ги комбинираме двете за да создадеме моќно искуство на уредот што нуди врвни мобилни компјутерски способности заедно со подвижност на смартфони и поврзување“.

Ослободете се од кабелот за полнење со долг век на траење на батеријата на Galaxy Book S кој може да наполни до 23 часа континуирана репродукција на видео со едно полнење. (1) (1) За да се осигури дека вашиот уред работи што е можно поефикасно, Galaxy Book S ги оптимизира перформансите врз основа на она што го правите, така што користите помалку енергија и заштедувате повеќе време за создавање, проследување, играње и работа. Galaxy Book S исто така има и складирање што може да се прошири на 1 ТБ, така што не треба да се грижите за истекување на просторот.

Galaxy Book S исто така вклучува Samsung Sound од стеро-звучници на AKG со квалитетно студио, додека Dolby Atmos® го збогатува и го збогатува опкружувачкото аудио доживување со специјални режими на звук за филмови, музика, игри и многу повеќе.

Поддржано од клучни услуги во индустријата


Уживајте во комплетно искуство со компјутер на нови мобилни компјутерски уреди кои нудат бескомпромисна мобилност и перформанси на следната генерација на Windows 10. Апликацијата Microsoft Your Phone (2) (2) обезбедува совршена врска на Galaxy Book S и Galaxy Note10 за да имате пристап до фотографии, апликации и вашите најнови известувања и одговорете веднаш на повици и текстуални пораки помеѓу уредите, осигурувајќи дека денот ви е слободен од триење. (3) (3) Галакси Книга S исто така има и Microsoft OneDrive складирање на облак, кој ги чува вашите датотеки заштитени, копирани и пристапувани на вашиот уред.

Со Galaxy Book S, вашиот уред е посигурен и заштитен. Со Gigabit LTE конективноста, Galaxy Book S ви овозможува да избегнувате несигурни јавни мрежи, осигурувајќи дека вашите лични информации не се изложени на ризик при пристап до Интернет. Виндоус Здраво обезбедува можности за непосредна најава со отпечатокот од прст, обезбедувајќи брз и лесен пристап до вашиот уред на повеќе личен начин.

Достапност

Galaxy Book S ќе биде достапен во две бои, Earthy Gold и Mercury Grey, почнувајќи од оваа есен на одредени пазари.

За повеќе информации во врска со Galaxy Messenger S, посетете ги новостите.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com или www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-book-s.

Спецификации на производи за Galaxy Book S

Галакси Книга С
Операционен систем Windows 10 Home / Pro

* Достапноста варира според регионот и операторот. Искуството може да варира според уредот.

Екран 13,3 ‘FHD TFT (16: 9)

Допир: 10-точка со мулти-допир на екранот

Тело 305,2 x 203,2 x 6,2-11,8 мм, 0,96 кг

* Точноста на броевите може да варира во зависност од користеното мерење.

АП Qualcomm® Snapdragon Платформа пресметајте 8cx

64-битна окта-процесор на 7-мин (максимум 2,84 GHz + 1,8GHz)

* Qualcomm и Snapdragon се трговски марки на Qualcomm Incorporated, регистрирани во Соединетите Држави и во другите земји.

* Qualcomm Snapdragon е производ на Qualcomm Technologies, Inc. и / или неговите подружници.

Меморија 8 GB RAM (LPDDR4X), 256/512 GB

Слот + MicroSD (до 1TB)

* Може да се разликуваат во зависност од пазарот и мобилниот оператор.

* Корисничката меморија е помала од вкупната меморија поради складирање на оперативниот систем и софтверот што се користи за работа со функциите на уредот. Реалната меморија на корисниците ќе се разликува во зависност од операторот и може да се промени по извршување на ажурирање на софтверот.

* MicroSD картичките се продаваат одделно.

Камера 720p HD
Батерија 42Wh (типично)

Репродукција на видео: до 23 часа

* Според резултатите од интерниот лабораториски тест за време на локална видео-репродукција спроведена од Samsung. Резултатите од тестот се проценети вредност на примероците од батеријата од почетната верзија тестирана во стандардните поставки (јачина на звук и осветленост) без поврзување со Wi-Fi или мобилни мрежи. Траењето на батеријата значително варира во однос на конфигурацијата, употребата и другите фактори.

* Кабелот за полнење е компатибилен со PD2.0, AFC и QC2.0.

* Може да се разликуваат во зависност од пазарот и мобилниот оператор.

Црвено LTE мачка 18

Нано СИМ

* Може да биде различен според пазарот и мобилниот оператор.

Поврзаност Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 / 5GHz), VHT80 MU-MIMO

* Може да се разликуваат во зависност од операторот на пазарот и мобилниот телефон.

Bluetooth® v 5.0, USB Type-C, локација (GPS, Galileo *, Glonass, BeiDou *)

* Опфатот на Галилео и Беиду може да биде ограничен.

Сензор Сензор за отпечатоци, сензор за сала, сензор за светло (осветлување на тастатура)
Автентикација Виндоус Хало влегува со отпечаток
Аудио Стерео труба: звук од АКГ

Опкружувачки звук со технологија Dolby Atmos® (динамички режими, филмови, музика, игри, звук и прилагодување)

* Сите функции, карактеристики, спецификации и други информации за производи што се дадени во овој документ, вклучително, но не ограничувајќи се на, придобивките, дизајни, цените, компонентите, перформансите, достапноста и можностите на производите се предмет на промена без претходно предупредување.