Украдени 270 милиони пошта и лозинки

Украдени 270 милиони пошта и лозинки

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

неверојатно кражба на над 270 милиони сметки за е-пошта направено од некои компјутерски криминалци. Анкетата објавена од страна на Reauters во овој ден направена од Држете безбедност би покажало колку милиони пробиени сметки за е-пошта.

Меѓу услугите кои се најпогодени би имало сметки на услугата Mail.ru, но исто така и многу гиганти на калибар на GMail, Yahoo и исто така Изгледите на Мајкрософт.

Кражбата би влијаела на подобри корисници кражба на ингеренциите меѓу најмасовните во историјата на Интернет полошо од дури и онаа што е извршена на американските банки пред неколку години. Навистина Држете безбедност тој, исто така, ја откри позадината како тие беа продадени на Интернет за неколку центи.

Навистина на руска страница, има еден млад хакер пуштете ги во продажба сите овие и другите ингеренциите, за мизерни 50 рубли околу 0,65 евра по тековниот курс.

Услугата најмногу импресионираше 57 милиони акредитиви ќе бидат врзани за Mail.ru што сепак има само 64 милиони активни корисници и затоа сите корисници на услугата би можеле потенцијално да бидат погодени, тогаш добро го наоѓаме Заминаа 40 милиони Yahoo Mail, 33 милиони Hotmail и 24 милиони GMail.

Кражбата е неверојатна и наш совет е да ја менувате вашата лозинка на погодените услуги секогаш користејќи здрав разум и со поставување на сложена лозинка и не е едноставно затоа што вие би биле омилената цел на хакерите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!