Употребата на Office 2019 и Internet Explorer не го препорачува Microsoft, тоа е апсурдно, но …

Употребата на Office 2019 и Internet Explorer не го препорачува Microsoft, тоа е апсурдно, но ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дури и најновиот додаток во пакетот Office, 2019 година, не го препорачуваат Мајкрософт во корист на Office 365 и секако Интернет Explorer во корист на Microsoft Edge

Употребата на Office 2019 и Internet Explorer не е препорачана од Microsoft: тоа е апсурдно, но сето тоа е точно

Мајкрософт сака да направи чистење а редот меѓу неговите апликации и главните осомничени се пакетот Канцеларија и прелистувачот Internet Explorer. Да, затоа што е најновата верзија Канцеларија 2019 година и прелистувачот Internet Explorer тие завршија во список на софтвер што не го препорачува самиот Microsoft.

Да, прочитавте така, и историскиот софтвер на американската куќа не го препорачуваат оние што ги произведоа, за среќа од сосема различни причини, и ако Office 2019 не се препорачува за Office 365, Internet Explorer има свој наследник Мајкрософт Еџ, кој ги интегрира сите нови технологии.

Зошто Microsoft советува против Office 2019?

Мајкрософт не го препорачува Office 2019 не заради квалитетот на производот, туку да ја охрабри миграцијата кон сестра, но решение за претплата, Канцеларија 365.

Всушност, ако на ниво на функции двете програми се идентични, Office 2019 треба да се купи во едно решение и за 10 години секогаш ќе имате инсталирано Канцеларија 2019 година, купување по претплата (годишно или месечно) Канцеларија 365, ќе ги имате сите предности да имате програма која е секогаш ажурирана со најновите верзии и со интегрирани иновативни функции, тимска работа за пакети, управување со облаци и сè за да работите најдобро на која било локација.

Зошто Microsoft советува против Internet Explorer?

Потоа, тука е лошата страна, каде Microsoft не препорачува употреба на историскиот прелистувач, Internet Explorer, во корист на сосема ново Еџ. Ова е затоа што, Internet Explorer не е ажуриран веќе 4 години, се вели Јас ризикувам безбедност додека пребарувате, и се користи за “Решение за компатибилност”.

Значи, за Internet Explorer повеќе проблем со безбедноста отколку што било друго, а потоа Microsoft Edge неодамна го прифати Chromium, и затоа ќе стане уште побрз и постабилен, како и флексибилен, во прелистување на веб.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!