Утре во Индија ќе бидат промовирани White Variant Xiaomi Redmi K20 и K20 Pro

Varian Warna Putih Xiaomi Redmi K20 dan K20 Pro akan Diluncurkan di India Besok

Xiaomi Redmi K20 серијата за да се добие нова навестување на Вашата варијанта на официјалниот занимавач на компанијата. Пред неколку дена, во Кина, Xiaomi ја лансираше варијантата Summer Honey на паметните телефони Redmi K20 и K20 Pro. И денес, примамливо е да се промовира нова варијанта на Белата варијанта на сериите Redmi K20 во Индија, можеби истата варијанта на бои во лето Honey. Сепак, не е познато дали компанијата планира да ја започне претстојната Бела боја Редми К20 варијанта со истото име Лето мед во Индија. Во моментов, паметните телефони Redmi K20 и K20 Pro се достапни во три бои – Glacier Blue, Flame Red и Carbon Black. Претстојната варијанта на бои ќе им овозможи на клиентите да изберат сигурен мобилен телефон од четири избори за боја. Зборувајќи за варијантата во боја на Summer Honey на претстојната серија Redmi K20, изгледа доста слично Ми А3 во бои повеќе од бело.

Серија Xiaomi Redmi K20 ќе добие нови опции за боја во Индија утре

На крајот на јули, Ксиооми ја лансира варијантата во боја на Summer Honey од сериите Redmi K20 во Кина. Веднаш по лансирањето во Кина, сите очекуваат кинеските компании да донесат ист модел на боја и во Индија. Но, на компанијата и треба повеќе од еден месец да го лансира истото во под-континентот. Одете покрај официјалниот тизер што го објави рачката на Твитер „Редми Индија“, „Белата Редми К20“ ќе го достигне индискиот пазар утре. Најверојатно, Xiaomi ќе лансира нов модел во боја во сите две мобилни варијанти и цената може да остане иста.

Сега, тоа Redmi K20 Pro достапен во две варијанти – 6 GB + 128GB и 8GB + 256GB, додека Redmi K20 може да се купи во 6GB + 64GB и 6GB + 128GB модели за складирање. Цените на Redmi K20 во Индија започнуваат од 21.999 РС, додека K20 Pro може да се земе од Flipkart, Mi.com, Mi Home продавници и други продавници Mi Preferred Partner од 27.999 РС. Поточно, Redmi K20 Pro е најевтиниот мобилен телефон со чипсет Qualcomm Snapdragon 855 во Индија денес.

Продажба на Редми К20 е подобро отколку што се очекуваше, рече Ксијаоми

Пред неколку недели, Xiaomi го лансираше паметниот телефон Android One Mi A3 во Индија почнувајќи од 12.999 рути. Пред Mi A3, ја видовме серијата Redmi K20 во оваа земја. Тоа Redmi K20 Pro добро прифатена од публиката, сепак, беше критикувана цената на Redmi K20. За време на медиумската интеракција на настанот за лансирање Mi A3, ги прашавме официјалните претставници на Xiaomi India за тоа како „Redmi K20“ настапи во однос на продажбата. Редми К20 продаде подобро отколку што се очекуваше од компанијата, изјавија официјални лица од Ксиаоми во Индија.

Цената на Redmi K20 во Индија започнува од 21.999 долари, што не им одговара на потрошувачите затоа што очекуваат Xiaomi да биде поагресивен. Да не заборавиме, Redmi K20 е првиот мобилен телефон во земјата што го нуди Snapdragon 730 SoC и сè уште е најевтиниот телефон со чипсет.