Фактури во облак: 12 месеци бесплатна претплата за управување со вашите фактури

Фактури во Облак, тајната на бизнисот за успех

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сте број на ДДВ со шема на рамна стапка? Откријте како да управувате со фактури преку Интернет со Фактури во Облак. Покрај тоа, за нови клиенти, 12 месеци бесплатна претплата

Фактури во Облак, тајната на бизнисот за успех

Знаете дека во Италија денес има брои 4 милиони 350 илјади МСП (мали средни претпријатија)? И знаете дека 99,4% од нив се микро претпријатија (94,8%) и мали претпријатија (4,6%)?

Јас, само за да ви дадам пример, сум дел од овие, од тогаш Имам ДДВ број на основа. И можам да ви гарантирам дека во Италија, заради законодавниот и фискалниот режим, навистина е тешко да се преживее, толку многу што над 20% од италијанските компании не ја надминуваат 3-та година од животот и 40% никогаш нема да ги слават своите 5 Роденден.

Зошто оваа висока стапка на смртност за италијанските мали и средни претпријатија?

Обидувајќи се да дознаам кои се разлики помеѓу компаниите кои го прават тоа и бизнисите што наместо тоа престане нивниот бизнис, неколку студии го идентификуваа 4 основни елементи за една компанија да преживее со текот на времето:

  1. претприемачот троши време на себе и неговите наклонетости
  2. претприемачот потекнува од претходно искуство во областа и затоа ги знае ризиците, знае како да ги процени и да се справи со нив
  3. претприемачот воспоставува цврст однос со неговиот сметководител
  4. претприемачот користи софтвер за управување со наплата за да ги контролира и администрира своите финансии

Иако не може многу да се стори за првите два бода, со оглед на тоа сето тоа зависи и се менува од личност до личност (навики, влијанија, текот на студијата ..), за подобрување на другите два аспекта и затоа обидете се подобро да управувате со вашата компанија, мислам дека важна помош може да дојде од Фактури во облак, алатка креирана за да понуди најдобро управување за поддршка на претприемачи и олеснување на соработката со вашиот сметководител.

Никогаш не сте слушнале за фактури во облак? Нема проблем, накратко ќе објаснам како работи, колку чини и се обидувам да објаснам зошто навистина може да ви помогне, особено ако имате рамен ДДВ број како мене.

Што е фактури во облак?

Накратко, Фактури во облак е совршено решение за почеток горе, микро компании, професионалци, хонорарни и за секој на кој му треба фактура и подобро управување со сметководството на вашата компанија.

Наменето е да се елиминира навиката на професионалците да продолжат со сметките Ексел листови и за управувајте сè со минимален напор и заштедете време скапоцено.

Јас ќе бидам искрен: Јас немам многу фактури за управување, но точно затоа што има неколку од нив, обично ги регистрирам и ги проверувам преку лист на Google Drive. Тоа е погодно и брзо решение, но очигледно не интелигентно и не паметно.

Честопати се наоѓам себеси дека морам да повратам стари фактури, понекогаш не можам да ги најдам и морам да ги испраќам назад, други времиња сепак заборавам да ги обележам приходите или трошоците и, следствено, билансот на успех на мојот бизнис не се враќа. И, како што реков, за среќа имам неколку фактури за управување, инаку би било хаос!

Еве, Фактури во Облак се родени токму за луѓе како мене (а веројатно и како тебе), кои треба да ги одржуваат своите сметки организирани и своите сметки секогаш да ги контролираат. Но, тоа не е сè!

Како функционираат фактури во облак?

Фактури Во Cloud нуди веб-страница (за работна површина) и апликација за паметни телефони / таблети.

По регистрирањето на вашата сметка, можете да ги искористите сите карактеристики што ги нуди платформата, кои се навистина многу. Willе ви дадам неколку примери подолу.

Областа платформа (секогаш достапен преку Интернет, 24 часа на ден, од кој било уред) има за цел да гарантира безбедност и пристапност на податоците со тоа што нуди поволен пристап исто така посветен на сметководители, што на овој начин може следат и комуницираат со своите клиенти со пристап до сметководство во реално време и внесување директно во постапката “Мулти”На софтверот за управување со студијата. На овој начин, сметководител може да пристапите до сите фактури, трошоци и да управува со вашите сметки побрзо во секое време. На кратко, заштедувате време, сметководителот заштедува време, сите податоци се организирани и секогаш ажурирани. Фантастично!

Ах, скоро заборавив: сметката на сметководителот е бесплатна. И, ако сè уште немате сметководител, Fatture in Cloud ви помага и во ова, барајќи го во вашата област!

Функцијата е исто така интересна OCR (препознавање на оптички карактер) Генијалец, чија цел е да запишете фактури и сметки на летање стекнување на нив со скенирање, фотографии или PDF. Во мојот случај, бидејќи управуваат сè со рака, обично треба да ја скенирам секоја фактура и потоа да ги додадам податоците во моите листови на Google Drive. Сепак, со оваа опција, сè е автоматизирано и забрзано. Неверојатна удобност!

очигледно Фактури во облак управува со фактури преку Интернет исто така во подвижност преку мобилната апликација Андроид е iOS. На пример, апликацијата може да генерира цитати, Фактури, Нарачки, профома, Кредитни белешки е Документи на транспорт избор на стандарден или прилагодено образец.

Секогаш преку апликацијата, можете фотографирајте купување и внесете ја во сметките во ниеден момент или сè уште консултирајте се со директориумот на добавувачи и клиенти.

И овие се само некои од карактеристиките многу удобни понуди од Fatture In Cloud. Меѓу другите, би сакал да истакнам:

  • Креирај фактури и понуди во привремено
  • Испратете автоматски потсетници за плаќање до клиентите
  • Временски распоред

Понудата на фактури во облак

Па, дали сте виделе колку функции ви нуди оваа услуга? И најдобриот дел допрва треба да дојде!

Фактури во облак токму во овие денови започна понуда посветена на оние кои работат внатре шема на рамна стапка (како мене) која се состои од Дајте сметка која вклучува различни услуги (без електронско фактурирање, што не е потребно за стапки).

Подарокот, важи само за нови сметки што сè уште не се регистрирани, важи во пракса 200 евра + ДДВ, што би била годишната цена за претплата на In Cloud Invoices.

До денес веќе се придружија 4.000 рамни стапки на промо, што чекаш?

Ми се чини јасно дека Fatture In Cloud е во состојба да ги обезбеди сите корисни алатки за да преживее и да спаѓа во тој процент на успешни бизниси, не гледам причина да не ја тестирам услугата, особено ако се има предвид дека дајте 12 месеци проба практично бесплатна благодарение на оваа промоција!

Само треба да продолжите официјална веб-страница на Fatture In Cloud и кликнете на копчето Активирајте ја промоцијата сега и започнете со управување со вашите фактури на Интернет.

Нема да ви помогне да ја зголемите продажбата, да одговорите на е-пошта и телефонски повици или да управувате со клиенти или добавувачи, но тоа несомнено ќе ви овозможи подобро да го организирате вашиот бизнис, внимателно да ги проверите приходите и трошоците и да заштедите многу време и стресот. Сето ова, индиректно, ќе ја подобри вашата работа и ќе даде големи придобивки на вашиот бизнис!

На крајот на краиштата, ќе има причина ако денес Фактури во Облак може да се пофали со 350.000 клиенти и 40.000 сметководители.

Очигледно, тогаш, оставете коментар на крајот на статијата за да ме известите што мислите и како сте со Фактури во облак!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!