Феникс: Адон Коди за да видите многу канали за проследување бесплатно

https://1.bp.blogspot.com/-di323ff1QuE/VqTvoqvCf-I/AAAAAAAAAQeo/qbsl1Vy-5mU/s1600/Phoenix%2BKodi%2B2016%2B6.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Постојат многу додатоци за Kodi кои се печат секој ден и секој има различни карактеристики. Денес сакам да ве запознаам Феникс што е додаток за Kodi што ви овозможува да видите многу италијански и не-италијански канали бесплатно стриминг со висококвалитетни врски без забавување или блокирање на спортот, документарните филмови, филмовите, стриминг на италијански дигитални канали, па дури и цртани филмови.

Феникс да работи правилно мора да има инсталирано SportsDevil, Plexus и Ace Player за правилно отворање на некои врски. Постојат многу канали, но каналот One242415 има неколку квалитетни канали на многу јазици, вклучувајќи италијански, каде можеме да најдеме спортски канали, фитнес, филмови, италијански ТВ-стриминг, како што се Раи и Медијасет и многу други.

На кратко, додатоци да се обиде апсолутно.

Инсталирајте го Феникс од складиштето

За да го инсталирате Феникс од складиштето, треба да го додадете складиштето Фузија влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://fusion.tvaddons.ag/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999369_115_ZemTV-Kodi-v486-Сателитски-канали-спорт-фудбал-Ф1-и-повеќе.png

Сега, кога го додадовме репо-спојувањето, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Фузија -> xbmc-repos -> Англиски и пребарувајте ја и инсталирајте ја датотеката складиште.xbmchub-xxxzip со кликнување на неа.

Сега ајде да продолжиме со кликнување на Инсталирајте од складиштето Кликнете на TVADDONS.ag Адон складиште -> Додаток на видео -> Феникс и конечно натаму Инсталирај Сега кога сте го инсталирале P2P Sport, ќе го најдете на почетната страница под наслов Видео -> Додаток на видео -> Феникс.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!