Фејсбук ќе ги избрише страниците против вакцините

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Фејсбук ги чисти лажните вести и ги елиминира страниците на Алтернативната медицина што ги фали вакцините

Фејсбук еднострано со во корист на вакцините и против фалсификати вестите ќе ги затворат страници за алтернативна медицина што се против вакцини. Ова е одлука на Цукерберг откако започна судење против „Лажните вести“ на Фејсбук.

Сите за заштита на слободата на информации, но со праведна причина без ширење лажни вести, бидејќи компанијата сака да блокира лажни вести за да не се спротивстави на довербата во вакцините.

Навистина не е тешко најдете новости на Твитер и исто така на Фејсбук кои зборуваат за детали епидемии на сипаници во Европа, смртни случаи поради причини за вакцинирање и многу повеќе од тогаш испадна дека е лажна и затоа одат против вакцини и конвенционална медицина.

Така што во наредните месеци на Фејсбук ќе се направи чистење на страниците посветени на алтернативна медицина што ги фалат вакцините. Во моментот кога биле избришани над 80 страници од сината социјална мрежа тие се пофалија на фантомска алтернативна медицина против вакцините.

Пример е страницата Будење на луѓето и многу други со над 15.000 следбеници и сметка со 3 милиони на корисници регистрирани со страницата што ги пофали лажните митови и јасно лажните вести и не се потврдени каде било, кратко лажни вести убави и добри.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!