Фејсбук, WhatsApp и Инстаграм Даун? Виновна за ажурирање на серверите

WhatsApp, Facebook и Instagram down down 14 април: Повторно !!!

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Помеѓу 13 и 14 март, епската serataccia на Фејсбук, Инстаграм, па дури и WhatsApp со застој од неколку часа е создадена со промена во конфигурацијата на серверот. Дали ќе биде вистина?

Фејсбук, WhatsApp и Инстаграм Даун? Виновна за ажурирање на серверите

Изминатите неколку дена беа ужасни Фејсбук и други апликации од истата компанија како Whatsapp е Инстаграм, дека повеќе од половина ден, во некои области во светот дури 24 часа, не работеше или спречи употреба на многу од достапните функции.

Еве ги нашите посветени написи каде објаснуваме што се случи во тие ужасни часови:

Со официјална нота на Твитер, Фејсбук објави дека широко распространетата проблеми до апликациите за екосистем на Фејсбук, беа креирано со ажурирање и промена на конфигурацијата на серверите, што ја донесе целата структура на колена неколку часа.

Има такви што имаат на мрежата хипотезираше напад на ДДОС, бидејќи симптомите на нападот беа голема нестабилност и делумно функционирање на различните функции, и нема да изгледа како резултат на проблеми на серверите.

Во белешката напишана на Твитер, прочитавте коментари кои сè уште манифестираат проблеми со пристапот и делумно нефункционални функции, а исто така покрај хакерскиот напад, многумина се сомневаат дека проблемите се должат и на работата на обединување на системите за пораки помеѓу Instagram, Messenger и WhatsApp, што може да има застрашувачко влијание врз програмирањето на Facebook.

Преведено на италијански:

Вчера, поради промена во конфигурацијата на серверот, бројни корисници наидоа на проблеми со пристапот до нашите апликации и услуги. Проблемите се решени и нашите системи се обновени. Се извинуваме за непријатностите и го цениме трпеливоста прикажана кон нас.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!