филтрирани спецификации, камери и цени »-

spesifikasi, kamera, dan harga yang disaring »ERdC

Моторола работел на паметен телефон со четириаголна камера. Претходните извештаи тврдеа дека тоа ќе дебитира како Motorola One Pro. Сепак, се појавуваат нови медиуми Winfuture.de Тој рече дека ќе дебитира како Motorola One Zoom. Откриено и детали за заклучување на телефонот, како што се дизајнот, големината на екранот, цената и некои рендерирање. Во исто време, средно 91mobiles исто така сподели уште неколку детали за другите спецификации Motorola One Zoom, како што се процесорот, големината на батеријата, поставките на фотоапаратот, RAM меморијата, варијантите и боите за складирање.

Спецификации и карактеристики филтрирани од Моторола еден зум

Според публикациите кои наведуваат детали добиени од необјавени извори, ќе има „Моторола еден зум“ 6,2 инчен екран со HDR поддршка. Becomeе стане процесорот што ќе ја зголеми својата функција Qualcomm Snapdragon 675. Овој телефон ќе се напојува со батерии 4.000 mAh капацитет

филтрирани спецификации, камери и цени »- 1

Конфигурација на четири камера поставена зад Motorola One Zoom ќе има Главни леќи од 48 мегапиксели со технологија Quad Pixel, која комбинира четири пиксели во еден за да снимите 12 мегапикселни снимки во услови на слаба осветленост. Ова ќе се комбинира со а Леќи со 12 мегапиксели и сензор од 8 мегапиксели. тоа четврти леќи таму е само за да се додаде длабочина ефект. Четворката камера на смартфони ќе биде комбинирана со функции како што се двојна OIS оптичка стабилизација, големина од 1,6 микрони пиксели, фокусна должина од 13 mm до 81 mm и хибридно зумирање 5x. Да се ​​земе селфи, паметните телефони можат да бидат опремени со Предна камера од 16 мегапиксели.

Motorola One Zoom се очекува да пристигне во верзија 4 GB и 6 GB RAM меморија. Ова ќе има издание Внатрешно складирање со 64 GB и 128 GB. Овој телефон исто така ќе има поддршка за поврзаност NFC. Оваа публикација открива дека „Моторола еден зум“ ќе влезе на пазарот сива и виолетова. Сепак, овој уред е видлив кафеава во претходно филтриран рендерирање.

филтрирани спецификации, камери и цени »- 2

Претходните извештаи на Winfuture.de откриваат дека мобилните телефони ќе бидат опремени со екрани 6,3-инчен AMOLED со типот на капнување. Мобилните уреди се очекува да ја поддржуваат технологијата Брзо полнење преку портата USB-C. Бидете а Android One, ќе понуди искуство со Android 9 Pie како оперативен систем. Овој телефон исто така има 3,5 милиметарски аудио приклучок и класичен читач на отпечатоци на грб.

Се очекува паметен телефон има цена од 429 € во Европа. Ова може да биде претставено на технолошката изложба IFA за 2019 година што ќе се одржи во септември.

Извор

¿Te ha parecido interesante esta noticia? Puedes dejarnos un comentario con tu opinión, te lo agradeceremos.  

Камера со четириаголни фотоапарати Камерата ги содржи спецификациите на Motorola One Zoom Motorolamotorola една про цена