Филтрирајте ги новите карактеристики на Xiaomi Mi Mix 4 со 108 мегапиксели

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi ќе има нов мобилен телефон следната недела. За само неколку дена ќе се сретнеме со Redmi Note 8 и Redmi Note 8 Pro, но сега е откриена нова карактеристика на она што ќе стане нејзин предводник во 2019 година и една од најочекуваните, Xiaomi Mi Mix 4. Xiaomi Mi Mix 3 пристигна во октомври минатата година и неговата замена се очекува да пристигне за само неколку месеци.Претставувањата сега покажуваат колку е спектакуларен овој нов телефон.

Филтрите и познатите кинески блогери споделија кои ќе бидат дефинитивните спецификации на Xiaomi Mi Mix 4. Доколку се потврдат карактеристиките што ги знаеме денес, ќе имаме спектакуларен мобилен телефон со 2K екран и кој ќе го постави сензорот од 108 мегапиксели што штотуку ги претставија Samsung и Xiaomi.

Xiaomi Mi Mix 4

Славниот филтер обезбеди дека ќе пристигне новиот Xiaomi Mi Mix 4 екран со резолуција од 2K и заоблен дизајн. Дизајн кој е навистина керамички. Не знаеме колку инчи ќе има екранот, но се очекува дека ќе се обложите на вистински иновативен дизајн како и обично во овој опсег Xiaomi и чија камера е во скокачки или лизгачки систем. Исто така, се надеваме дека сензорот за отпечатоци ќе биде под истиот екран, иако тоа не е потврдено. Со дизајн навистина се издвојува дека Xiaomi Јас би се обложил на пристаништето во мини кој исчезна на мобилен телефон претходно од ова семејство.

Xiaomi Mi Mix 3 5g

Што се однесува до силата, тоа ќе биде еден од најмоќните мобилни телефони на пазарот. Workе работи со него Чип Qualcomm Snapdragon 855+ и ќе биде придружено со RAM меморија која ќе достигне 12 GB и спектакуларно внатрешно складирање кое ќе достигне 1 TB и ќе биде од типот UFS 3.0. Што се однесува до вашата батерија, се очекува има капацитет од 4500 mAh со брзо полнење 45W преку кабел и со брзо безжично полнење 30W со поддршка за обратно безжично полнење, како што видовме на телефоните Samsung или Huawei. Следејќи ги овие карактеристики, Xiaomi Mi Mix 4 ќе биде практично брилијантен мобилен телефон.

Но, ако тоа не е доволно, тоа ќе биде и многу добар мобилен телефон на фотографијата. Пред само неколку дена Xiaomi и Samsung ги претставија своите сензори повеќе од 100 мегапиксели и сè покажува дека Xiaomi Mi Mix 4 ќе го отвори. Паметниот телефон ќе биде инсталиран а камера со четири сензори на чиј главен сензор ќе имаме 108 мегапиксели Samsung придружено со сензор со широк агол од 16 мегапиксели, трет сензор од 12 мегапиксели и четврти перископски леќи.

Xiaomi Mi Mix 3

Дури и овие карактеристики не се потврдени, но доколку бидат потврдени, ќе се соочиме со еден од најдобрите мобилни телефони оваа година и историја. Се очекува Xiaomi претставува Xiaomi Mi Mix 4 во октомври Но, ние ќе обрнеме внимание на сите детали.