ФИФА 20: 10 препорачува тимови за кариерен режим

FIFA 20: 10 merekomendasikan tim untuk Mode Karier

Играј режим на кариера од ФИФА 20 Ова ќе биде едно од најпознатите задоволувачки искуства во играта. Ако не знаете кој клуб да изберете за овој модалитет, ние ќе ја олесниме задачата. Во овој напис, ви претставуваме 10 екипи со различни голови во секоја лига сезона. Можете да изберете најбогат европски тим или едноставен тим каде нема играчи или банкарски сметки кои имаат големи броеви.

Пронајдете 10 тима кои ви препорачуваме да ги доживеете Кариера режим на ФИФА 20. Ние ви кажуваме за општата оценка на тимот, за количината на расположиви пари, играчите што треба да ги следат и тешкотијата да ги надминат предизвиците со тој тим. Подготвени за патување?

1. Интерназионале

Лукаку е голема starвезда во дело на Интер
 • Општо: 82.
 • Буџетот: 53М
 • Playerвезда играч: Лукаку (85).
 • Ветувачки играч: Лаутаро Мартинез (81 сегашен и 89 потенцијал).
 • Тешкотии: Лесно

Познат како Интер, ова е еден од најдобрите тимови во светот. Еднаш, тој беше незапирлив со офанзивниот дуел, формиран од Ибрахимовиќ и Адријано. Тој исто така има играчи од средниот ред како Фиго или Камбијасо, и совршена одбрана со Занети, Матераци, Кордоба и Маикон. Тоа е златно доба!

За жал, денес Интерназионале е ограничен на гледање како Јувентус победи на неколку последователни италијански првенства. Ова е совршена можност за да го водите тимот нероазуро и вратете се на старата слава.

За да го направите ова, ќе имате Годин во одбрана, Хандановиќ во гол и Лукаку во напад. Не заборавајте дека Алексис Санчез беше позајмен во Интер. Сите овие одлични играчи се добра основа за тимот, а вие можете да искористат максимум од нив. Интерназионале има 53 милиони во банкарството, така што ќе има доволно пари за водење многу добри преговори!

2. SL Бенфика

ФИФА Бенфика 20Бенфика е една од најдобрите екипи во Португалија
 • Општо: 79.
 • Буџетот: 25,5 милиони.
 • Playerвезда играч: Пици (84).
 • Ветувачки играч: Гедсон Фернандес (76 тековни и 85 потенцијални).
 • Тешкотии: Среден.

Тимот на Бенфика му го подари на светот едно од најголемите ветувања на фудбалот денес, напаѓачот ãоао Феликс кој сега игра за Атлетико де Мадрид. Со заминувањето на Феликс и asонас, кои направија историја во клубот, Бенфика бара уште една победа година. На крајот на краиштата, тие се актуелниот шампион на Португалската лига. Дали ќе им помогнеш?

Внесете ФИФА 20, Бенфика е избор што може да биде прилично предизвик. Со буџет од 25,5 милиони, навистина нема многу простор за преговори во однос на големите европски тимови, но е висок според португалските стандарди на НОС лига. Ако добро се справувате со финансиите, ќе најдете засилување на навредливата патека!

3. Бока Јуниорс

Бока Јуниорс ФИФА 20Бока Јуниорс секогаш беше одлична алтернатива за Argentубителите на аргентинскиот фудбал
 • Општо: 77.
 • Буџетот: 15М
 • Playerвезда играч: Де Роси (82).
 • Ветувачки играч: Јан Хуртадо (70 тековни и 86 потенцијали).
 • Тешкотии: Тешко.

Бока Јуниорс е еден од одличните тимови во Латинска Америка. Тоа не значи дека вашиот пат ќе биде лесен ако го изберете овој тим за режим на кариера. Дури и кога Де Роси е многу добар во средниот ред, тимот нема повеќе талент да издлаби како еден од најдобрите во светот. Од таа причина, освојувањето на првенството во Аргентина ќе биде добар прв предизвик.

Талентираните играчи често живеат во Европа и го отежнува купувањето нови играчи. Секако, треба да ги искористите 15-те милиони за да регрутирате млади ветувања, така што вашата инвестиција ќе биде фокусирана на среден и долг рок. Со трпеливост ќе постигнете победа!

4. Хамбург СВ

Хамбург ФИФА 20Со Хамбург ќе ви треба сила и трпеливост за да влезете во првата дивизија
 • Општо: 72.
 • Буџетот: 18М
 • Playerвезда играч: Пападопулос (76).
 • Ветувачки играч: Адријан Феин (70 во моментов и 83 потенцијални).
 • Тешкотии: Многу тешко.

Хамбург е првиот голем предизвик што го препорачуваме за вашата кариера како тренер. Традиционалниот германски клуб за прв пат падна на втората лига на лигата, во 2018 година. Тие доживеаја години на ред! Тоа предизвика тимот да се обнови на секој начин, а денес не може да се препознае.

Неговата мисија ќе биде тешка, имено враќање на позицијата што му припаѓа на Хамбург. Ако сте упорни и го користите тој буџет од 18 милиони со интелигенција, можете да ја освоите втората дивизија и да преминете на првата. Откако ќе го добиете, зошто да не продолжите да сонувате?

5. Град Лестер

Лестер Сити ФИФА 20Варди продолжува како најпознатото име на тимот
 • Општо: 78.
 • Буџетот: 45М
 • Playerвезда играч: Варди (82).
 • Ветувачки играч: Харси Барнс (75 тековни и 85 потенцијални).
 • Тешкотии: Среден.

Обуката на Лестер Сити ќе биде интересен предизвик кај ФИФА 20. Тие ја освоија англиската лига во сезоната 2015/2016, достигнување што тешко ќе се повтори! Тимот сепак го има Варди кој е силен во тој напад, па ќе имате 45 милиони за да ги зајакнете останатите трупи и да го зголемите талентот на напаѓачот.

Ангажирање пофлексибилни и квалификувани играчи во средниот ред и одбраната ќе обезбеди Лестер да направи одличен тим. Многу е важно да ја зајакнете клупата, или да страдате некое време ако има недостаток на добра замена. Ова е предизвик со средна тешкотија, погоден за секој lубовник на режимот за кариера.

6. Лион

Лион ФИФА 20Лион не поминува низ славен период, но вие можете да го добиете тоа на ФИФА 20
 • Општо: 79.
 • Буџетот: 40М
 • Playerвезда играч: Мемфис Депај (84).
 • Ветувачки играч: Houssem Aouar (сегашни 81 и 89 потенцијал).
 • Тешкотии: Среден.

Пред ПСG да биде сопственик на францускиот шампионат, Лион ја освои лигата седумпати по ред. Од 2001 до 2008 година, тој ја освои Франција под команда на бразилскиот играч од средниот ред Јунињо Пермбукано и напаѓачот Фред. Денес, славните денови завршуваат, но од истата причина, ова е препорачаниот тим за Кариерен режим.

Со Мемфис Депај во нападот, Лион исто така има големи ветувања во средниот ред. Startе започнете со 40 милиони во банка да го зајакнете она што сметате дека е пријатно и, со допир на тактики, можеби ќе се соочите со титанот на Пари Сен Germермен!

7. Гуангжу

Гуангжу ФИФА 20Паулињо е многу добар играч во Гуангжу, но има малку што може сам да направи …
 • Општо: 71.
 • Буџетот: 18М
 • Playerвезда играч: Паулињо (84).
 • Ветувачки играч: Луо Ханбоен (51 сегашен и 69 потенцијал).
 • Тешкотии: Тешко.

Не се измамени од 18 милиони Гуангжу на вашата банкарска сметка. Дури и со тие пари, ќе биде тешко да ангажирате тешки играчи за вашиот тим. Вообичаено е тие што слегуваат во своите редови да бидат играчи кои ќе заминат во пензија или млади ветувања што ги дале големите клубови.

Како што можете да видите, големото ветување на тимот има вкупен резултат 51, а се чини дека ќе достигне дури 69! Ако сте навикнати да најдете талент дури и под карпа, тоа нема да се случи со Гуангжу. И покрај тоа што беа наслови на Паулињо и Талиска, тоа не би било доволно за да го доведе кинескиот тим до победа. Или можеби ќе ни покажете колку сме погрешни?

8. UCD AFC

УФЦ АФЦ ФИФА 20Со UCD AFC сè е млади ветувања и долг пат до успехот
 • Општо: 54.
 • Буџетот: 500К
 • Playerвезда играч: Jackек Кини (58).
 • Ветувачки играч: Jackек Кини (58 моментно и 68 потенцијални).
 • Тешкотии: Највисок предизвик.

Можно е и скоро сигурно дека никогаш не сте слушнале за UCD AFC. Ова е ирски клубски оддел за универзитетски универзитети, а во моментов е во средина на класификацијата. Фудбалерите на Starвезда се исто така големо ветување за тимот, со резултат 58.

Ако мислите дека Гуангжу ќе биде тежок предизвик, натпреварувањето со UCD AFC ќе биде неверојатно! На крајот на краиштата, ние зборуваме за најлошиот тим ФИФА 20. Затоа, бидете подготвени да бидете трпеливи како порано. Обидете се да ги победите сите можни натпревари и да успеете да формирате покомплетен тим со буџет од само 500 илјади.

9. Барселона

Барселона ФИФА 20На овој пар на напаѓачи не им треба презентација
 • Општо: 87.
 • Буџетот: 188М
 • Playerвезда играч: Лионел Меси (94).
 • Ветувачки играч: Рики Пуиг (тековни 71 и 87 потенцијали).
 • Тешкотии: Многу лесно.

Ок, нема ништо лошо во тоа да сакаш лесен предизвик. Барселона е клуб што ви го олеснува работењето. Меси, Суарез, Гризман и Ракитиќ се причините за тепање на тимот на ЛаЛига. Ако додадете дека имате буџет од 188 милиони, подготвени за употреба, нема да одбиете ниту еден наслов!

Голем предизвик е да се одржи лидерството во шпанската лига и повторно да се освои ЛШ. Во последно време, Барселона не успеа да добие таков трофеј, така што нема подобро време да му се даде на клубот она што го заслужува.

10. Пиемонте Калцио

Пиемонте Калцио Јувентус ФИФА 20Може ли ЦР7 да му го даде трофејот на Лигата на шампионите на Јувентус?
 • Општо: 85.
 • Буџетот: 95 милиони
 • Playerвезда играч: Кристијано Роналдо (93).
 • Ветувачки играч: Matthijs de Ligt (85 тековни и 93 потенцијали).
 • Тешкотии: Многу лесно.

ФИФА губење на ексклузивност кон ПЕС и, од таа причина, Јувентус во ова издание се нарекува Пиемонте Калцио. Ова е тим кој е во иста позиција како Барселона, како што беше успешен во последните години на национално ниво, но Лигата на шампионите останува сон.

Има далеку помал буџет од шпанскиот колега, но стана титан во Серија А. Италијанскиот Кристијано Роналдо, заедно со Матијас де Лигт, Дибала и други играчи, е застрашувачка сила за пораз во целиот тим. Тие имаат мал мотив да станат европски титан перфекселанс. Дали ќе му го дадете?

Да се ​​осмелите да прочитате други статии од ФИФА 20: