ФИФА 20: 5 врвни играчи на секоја позиција!

FIFA 20: 5 pemain top di setiap posisi!

На 9 септември 2019 година, ЕА објави список со 100 најдобри играчи ФИФА 20. Споредено со оној претставен минатата година, има играчи кои останаа исти, но други добија изненадувачки промени.

И покрај тоа што е контроверзно, Нејмар постигна севкупен резултат од 92, додека Кристијано Роналдо остана на 93. Меси, како што очекуваа многумина, е избран за најдобар играч на оваа рата, со 94. А, што е со останатите играчи? Овде ви даваме листа од 5 најдобри празнини за секоја позиција. Како може да биде спротивно, на крајот ние предлагаме а Тим од соништата од ФИФА 20!

Хазард е најистакнатиот играч на Реал Мадрид во Индонезија ФИФА 20

Голман

Тимот за генерални играчи
Облак 91 Атлетико де Мадрид
Тер Штеген 90 ФК Барселона
Алисон 89 Ливерпул
Од Геа 89 Атлетико Мадрид
Нојер 88 Баерн Минхен

Де Хеа веќе не е најистакнатиот голман на оваа рата. Оној што ќе донесе одлука оваа година е Облак од Атлетико Мадрид! Зад него, Тер Штеген продолжи да се подобрува со годините и Алисон, победникот во Лигата на шампионите со Ливерпул, беше трет. Чуден дета detail е што списокот го затворија оние кои некогаш беа најдобри на својата позиција: Де Хеа и Нојер.

Одбрана

Тимот за генерални играчи
Ван dijk 91 Ливерпул
Серхио Рамос 89 Реал Мадрид
Киелини 89 Јувентус
Кулибали 89 Неапол
Пике 88 ФК Барселона

Многу луѓе ќе го сметаат Серхио Рамос за најдобра одбрана ФИФА 20. Чудно, позицијата падна во рацете на холандскиот репрезентативец Ван Дијк, играч на Ливерпул. Не за ништо не е насловната во изданието на шампиони! Исто така, на оваа листа се Киелини и Пике, кои имаат спектакуларна кариера како бранители.

Големо изненадување беше присуството на Кулибали на ТОП 5, талент кој не се сомневаше во неговата позиција, но никој не очекуваше да го види.

Латерална

Тимот за генерални играчи
Jordорди Алба 87 ФК Барселона
Кимич 86 Баерн Минхен
Марсело 85 Реал Мадрид
Робертсон 85 Ливерпул
Алекс Сандро 85 Јувентус

Марсело одби многу работи ФИФА 20имајќи предвид дека тој ја води страничната табела. Сега честа му е доделена на Jordорди Алба. За жал, тимот е оној кој има најлош вкупен резултат во играта. Доказ е дека Кимими има само 86 години, а потоа следат Марсело, Роберстон и Алекс Сандро со 85. Ниту еден друг ТОП 5 го нема овој низок резултат!

Дефанзивниот играч од средниот ред

Тимот за генерални играчи
Канте 89 Челзи
Серхио Бускетс 89 ФК Барселона
Фернандињо 87 Манчестер Сити
Касемиро 87 Реал Мадрид
Витсел 85 Вежба Дортмунд

Канте остана крал на позицијата оваа година, додека Бускетс остана малку зад ФИФА 20. Третото и четвртото место го заземаат бразилците Фернандињо и Касемиро, кои го заслужуваат својот добар талент. Конечно, Витсел го комплетира списокот, и покрај тоа што има вкупен резултат од 85, исто така е празнина!

Играч од средниот ред

Тимот за генерални играчи
Од Брујн 91 Манчестер Сити
Модриќ 91 Реал Мадрид
Тони Кроос 88 Реал Мадрид
Ериксен 88 Тотенхем
Погба 88 Манчестер Јунајтед

Ако барате квалитетен играч од средниот ред, ФИФА 20 Вие воопшто нема да бидете разочарани. И Де Брујн и Модриќ се врвни како лидери на табелата. Зад нив, имаме три таленти кои настапуваат на исто ниво: Тони Крос, Ериксен и Погба. Вреди да се спомене дека Реал Мадрид е тимот што ја освои позицијата, затоа што има двајца играчи во ТОП 5.

Екстремно

Тимот за генерални играчи
Меси 94 ФК Барселона
Нејмар rуниор 92 Париз СГ
Опасност 91 Реал Мадрид
Лажни 90 Ливерпул
Стерлинг 88 Манчестер Сити

Некои се изненадени кога го видоа Нејмар rуниор. задржи резултат 92. Тие мислат дека ќе биде полошо ФИФА 20 но тоа е веднаш зад Меси, апсолутен јаз во годината. На задниот дел, можете да ги видите Хазард од Реал Мадрид и Салах од Ливерпул секој со 91 и 90 поени. Како може спротивното, Стерлинг да го затвори ТОП 5 од врвот.

Штрајкувач

Тимот за генерални играчи
Кристијано Роналдо 93 Пиемонте Калцио
Мбапе 89 Париз СГ
Агуеро 89 Манчестер Сити
Левандовски 89 Баерн Минхен
Кејн 89 Тотенхем

Кристијано Роналдо е напаѓач по извонредност кај ФИФА 20, над 4 на резултатот во однос на остатокот. Другите се на исто ниво меѓу нив, со тоа што Мбапе, Агуеро, Левандоски и Кејн го делат истиот генерал од 89. Освен тоа, тие не се единствените, така што играчи како Гризман или Суарез можат да влезат во списокот. Willе биде многу лесно да се направи ТОП 10 само напред!

Тим на соништа на ФИФА 20

Јасно е дека има многу многу добри играчи за секоја позиција. Да направи Тим од соништатаПонекогаш, доволно е да ги поставите најдобрите играчи, но други бараат алтернативи за подобро комбинирање на таленти. Во нашиот случај, ние ќе ви покажеме како тим што се состои од најмногу рангирана листа од сите.

  • За: Облак
  • DFC: Серхио Рамос и Ван Дијк
  • ЛИ: Jordорди Алба
  • ЛД: Кимич
  • ДЦМ: Канте
  • MC: Де Брујн и Модриќ
  • ЕИ: Нејмар
  • ЕД: Меси
  • ДЦ: Кристијано Роналдо

И дали некогаш сте размислувале за тоа што би било свој Тим од соништата?

Запознајте се со списокот со сите икони за FIFA 20 Ultimate Team!

Вести од ФИФА 20: Откријте ја Волта, ново санки, цена и датум на поаѓање!

Стивен Rhoton

Страсен за видео игри уште од детството, тој помина низ сите видови жанрови сè додека не слета во акциони игри, RPGs и MOBA. Некои од неговите омилени видео игри се The Witcher 3, Left 4 Dead и Mass Effect, а тој сега е во бојното поле на Storm Heroes, Cellular Legend и Free Fire. Тој сака да гледа серии и интригантни филмови, по натпреварувачки натпревари во Лигата на легендите и спортување.