Форум Мобилизам НЕ РАБОТА: што да правам? Еве ги РЕШЕНИЕ

Мобилизам НЕ РАБОТА

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Мобилизам затворен? Мобилизам не работи? Еве ја новата адреса на Мобилизам ако не сте во можност да се најавите. Дали барате страници како Мобилизам? Еве што треба да знаете

Мобилизам НЕ РАБОТА

Лоши, лоши вести доаѓаат за сите корисници Андроид

Во овие денови добив многу е-пошта и пораки од читателите на YourLifeПоднесена тие имаа проблеми со пристапот до порталот Мобилизам, познат затоа што е еден од најголемите форуми во светот што може да се преземе испукани апликации, игри и програми за Android.

Бидејќи не можам да одговорам на сите поединечно, решив да објавам напис што ќе го разјасни прашањето.

Вие исто така се обидувате да пристап до страницата Мобилизам, но не можете да ја вчитате страницата? Кога ќе се обидете да пристапите на страницата Мобилизам пораката “Не можам да стигнам до страницата„?

Не грижи се, не е само твојот проблем, туку е честа појава за многу други луѓе.

Во овој момент, всушност, веб-страницата „Мобилизам“ е блокирана во Италија и не можете директно да пристапите.

Веб-страницата работи без проблеми, едноставно без VPN веќе не е достапен од Италија.

Но, не грижи се. Подолу објаснувам што е проблемот и пред сè ви помагам реши лесно и брзо.

Да започнеме!

Зошто не работи мобилизмот?

Веб-страницата, без сомнение, е затворена или блокирана од италијанските власти, бидејќи содржи стотици или илјадници апликации, игри и програми за Android да ги преземаат бесплатно, но ИЛИГАЛНО.

Токму од оваа причина, беше неговата доминација (т.е. Мобилизам) блокиран во Италија и веќе не е достапен без VPN.

Обидувајќи се да пристапите до порталот со некои телефонски оператори (во мојот случај имам мобилен телефон), всушност, оваа порака се чини сосема јасна:

Мобилизам затворен

Не остава многу простор за имагинација, така?

Јасно е дека блокиран е форумот за мобилизам барем за италијански корисници, кои последователно не можат да пристапат до неа.

И тука е објаснето зошто веќе не можете да пристапите на страницата.

Како што реков, не е само ваш проблем, туку заеднички за сите.

Што да направите ако не се отвори мобилизам?

Едноставна:

  • треба најдете алтернативни страници (ќе ги видиме подолу на крајот на статијата)
  • можете да пробате сменете го DNS
  • може користете VPN, тоа е една од оние услуги што ви овозможуваат да го скриете вашиот интернет сообраќај и да пристапите до сите оние страници и портали што се блокирани и опседнати во Италија.

Постојат многу VPNнекои бесплатни, некои платени, некои што работат на ниво на оперативен систем, други што работат само на прелистувачот.

Светот на ВПН е огромен, огромен и бесконечен, но подолу само ќе препорачам еден од нив најдобри бесплатни VPN за Google Chrome: УлтраСурф Ако не ви се допаѓа оваа наставка или не е за вас, нема проблем: има многу други, бесплатни и платени (лично, јас имам претплата за SurfShark).

Сепак, по инсталирањето, можете слободно да ги прелистувате сите блокирани и затскриени страници во Италија, вклучително и мобилизам.

Апликацијата Мобилизам сè уште работи!

Како алтернатива, можете да ја користите апликацијата Mobilism на вашиот паметен телефон.

Во мојот случај, можам да го користам без проблеми за пристап до форумот, навигација по секциите и преземање на различните датотеки без никаков блок или тешкотија.

Преземете апликација за мобилизам АПК

Ако сè уште не сте го презелеле на вашиот паметен телефон, можете да го најдете овде: https://mobilism.org/app

Ако страницата за преземете ја датотеката АПК на апликацијата Мобилизам не се отвора, може да се обидете да го преземете од ОВАА алтернативна ЛИНК.

Апликацијата е ажурирана до верзија 2.1.0.20, што е најновата достапна.

Веб-страници како Мобилизам, алтернативи за Мобилизам

И покрај нашиот водич и сите предложени решенија, дали страната за која станува збор не се вчитува, отвора или дозволува да пребарувате и преземате апликации и игри за Android? Или едноставно сакате друга страница како Mobilism да ги преземете вашите апликации за Android бесплатно?

Не очајувајте, имаме алтернативни за работа!

Во оваа статија наведовме најдобрите страници што ви овозможуваат да пребарувате и преземате апликации, игри и бесплатни програми за Android:

И тука ќе имате неверојатна сума на алтернативи за Мобилизам за преземете испуштени апликации за Android бесплатно.

Заклучоци

Со овој напис би рекол дека завршивме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Уживајте во читањето!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!