Франшизата „Call of Duty London“ ја означува Вускин – апликација за гратис

Waralaba Call of Duty London menandatangani Wuskin

Лондон Повик на должност Франшизата стана првата организација што потпишува професионални играчи во својот тим.

Лондон воведува играч на пушка Бредли „Вускин“ Маршал како прв играч во редовите на тимот денес, во очекување на одобрувањето од лигата. Ако овој потег биде одобрен, Вускин ќе се придружи на поранешниот тренер на Реципроцитет Шејн Мекерал и главниот тренер Josephозеф „Joои“ Пининтон во претставувањето на француската француска лондонка.

Лондон Call of Duty на Твитер

Добредојдовте на Бредли „Вускин“ Маршал како наш прв играч на @London Code, во очекување на одобрението од лигата. @wuskinz е еден од најдобрите играчи на Assault Rifle на локацијата. Се надеваме дека напорната работа и индивидуалните вештини на Бредли ќе помогнат да се стави тимот таму каде што очекуваме да биде. Повеќе утре!

22-годишниот играч ги добива најдобрите шест во 2019 година Повик на должност Светско првенство во август, откако беше подложено на игри на Опен и 100 крадци. Тој доживеа успешна сезона со Реципрочен. Тимот заврши на третото место на CWL Fort Worth во март, што е нивна највисока позиција во 2019 година

Братот на Метју „Скрапц“ Маршал ќе има многу работи што треба да докаже. Тој соработуваше со неговите претходни браќа под Фнатиќ во 2017 година и УНИЛАД во 2018 година, но Скрапц рече дека не може да чека да игра против Вускин, покажувајќи дека нема да биде дел од лондонската франшиза.

skrapz ???? активен Твитер

@Zodettt @London Code @wuskinz Честитки, не можеме да чекаме да играме повторно. Со среќа ????

Ова е прво потпишување во 2020 година Повик на должност сезона, која воведе модел на франшиза.

Лондон Повик на должност Франшизата даде изјава објавувајќи го ова потпишување рано. Со оглед на времето, навивачите можат да очекуваат наскоро да се појават повеќе објави.