Фудбалерите на НБА 2К му оддаваат почит на Коби Брајант!

Pemain NBA 2K membayar upeti mereka ke Kobe Bryant!

Минатата недела, на 26 јануари, светот доби тажна вест во која се вели дека Коби Брајант (BAвезда во НБА) е убиен во трагична несреќа со хеликоптер со неговата 13-годишна ќерка.

Вестите се шират брзо низ весниците и социјалните мрежи, и на еден посебен начин. Секој сака да му оддаде почит на 41-годишен маж, без разлика дали преку својот Инстаграм, Твитер итн. или дури и преку самата игра.

Што самата игра во НБА 2К20 го почести Коби Брајант?

Фудбалерите на НБА 2К му оддаваат почит на Коби Брајант!  1

Ако играте НБА 2К20 секој ден, тогаш сигурно сте виделе што прават за да го почитуваат 41-годишниот играч. Поставете слика за себе во текот на фазата на најавување на играта.

Сепак, се чини дека почитта не запира тука. Тоа е затоа што дури и самите играчи решаваат да направат нешто посебно заедно. Играјте неколку натпревари со виртуелните чевли Коби Брајант и сè уште носете го дресот на Лејкерс и други работи во тим.

Покрај тоа, виртуелните улици на „Соседството“ се осветлени со златна облека на играчите. Што ги тера сите играчи да се соберат на исто место како награда.

Кој е Коби Брајант?

Коби Брајант

Ако не знаете која е оваа личност, само треба да ве известиме дека тој е еден од најдобрите играчи во НБА лигата досега. Тоа е затоа што, во текот на неговата кариера тој успеа да сруши неколку рекорди и следствено на тоа да ја зголеми својата слава преку рекламирање, како на телевизија, така и во списанија.

Коби Брајант се пензионираше во 2018 година, откако наполни 39 години. Сепак, и покрај тоа што не играше околу 2 години, играчот продолжува да биде познат на средина.


Шведскиот суд сака „динамична забрана“ за Пиратскиот залив!


Накратко, Коби Брајант никогаш нема да биде заборавен во НБА светот и секогаш ќе биде запаметен како кошаркарска легенда.

Коби Брајант (1978 – 2020)

Дали ви се допаѓа тоа што го читате? Споделете ги вашите мислења со нас во коментарите подолу.

Фонт

Следете ги најновите технологии до сега. Следете нè на Фејсбук. Твитер, Инстаграм! Сакате да разговарате со нас? Испратете е-пошта на [email protected]