Фудбал, игри, спортски стриминг Андроид со HD Streamz

Фудбал, игри, спортски стриминг Андроид со HD Streamz

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Фудбал, MotoGP и ТВ во живо стриминг со фантастична апликација за Android HD Streamz Преземете АПК

HD Streamz Android

ПОСЛЕДНО Ажурирано: ЈУНИ 2020 година

НАЈАВИ: верзија 3.3.5

—–

Денес сакам да им соопштам на читателите на YLU за ново и интересно Андроид апликација посветена на стриминг ТВ, IPTV и пред се спорт.

Во врска со апликацијата се нарекува HD Streamz и, како што се очекуваше, дозволува гледајте стриминг телевизија на Android.

Јас ќе ти кажам веднаш: апликацијата има над 1000 канали да се види бесплатно во стриминг, но НЕ ви дозволува да ги гледате оние на италијанската телевизија. Сепак, останува спектакуларна програма, особено во однос на истата стриминг на спортови, натпревари, фудбал и спортски настани воопшто, вклучително и MotoGP и Формула 1.

Како што можете лесно да погодите, HD Streamz се предлага како една од најдобрите алтернативи на најпознатата апликација TVTAP: графика и функционалност се различни, но содржината не се менува. На крајот тоа е фантастична програма што треба да ја имате бесплатна IPTV листа со Android. Штета што нема италијански канали, дури и ако странските се толку многу и тие ги има еден толку висок квалитет (и видео и аудио) дека на крајот воопшто не чувствуваме премногу недостаток на преноси на нашиот јазик.

Програмата се разбира не се презема од Play Store, така што во овој напис, покрај откривањето на карактеристиките што ги нуди апликацијата, ќе видиме и како преземете и инсталирајте ја АПК на HD Streamz на сите паметни телефони и таблети со Android, но и на ТВ-кутиите.

Но, сега доволно од разговорот, ајде да одиме директно до точка на овој напис.

ВАЖНО: во овој напис правиме преглед на програмата достапна бесплатно за Android и што ја најдовме на Интернет, слободно достапна за секого. Ние самите не ја креиравме програмата и не го познаваме инвеститорот. Ние само ги анализираме предностите и слабите страни на програмата за Android. Ако го користите, преземете целосна одговорност за случајот. Ние не сакаме на кој било начин да охрабруваме употреба на програми што можат да го нарушат авторското право. Во сите случаи, препорачуваме да извадите редовна претплата на правни услуги.

Android IPTV листи со HD Streamz

Да се ​​бидеIPTV апликација за Android, ви дозволува да ги гледате сите потоци бесплатно светски телевизиски канали.

Како што веќе споменавме, има над 1000 канали на располагање и тие доаѓаат од целиот свет, но НЕ има италијански. Таква штета. Сепак, достапните канали доаѓаат од овие земји:

 • ОАЕ
 • Катар
 • Србија
 • Велика Британија
 • САД
 • Франција
 • Португалија
 • Индија
 • Романија
 • Ирска
 • Холандија
 • Пакистан
 • Шпанија
 • Канада
 • Албанија

Само Италија недостасува.

Интересно е што, особено во Список на Велика Британија и САД, има тони канали за гледање на целиот спорт во стриминг: фудбал, игри, Мото ГП, Формула 1, Тенис, НБА, Бејзбол, Кошарка, WWE и многу повеќе!

очигледно има и многу други канали за гледање ТВ-емисии, филмови, ТВ серии, програми и многу повеќе, но од моја гледна точка HD Streamz е интересен особено за спортот, од квалитетот на видеото е многу високтампон е практично отсутен и никогаш не сум наишол на проблеми со канали што замрзнуваат или не работат.

Како и да е достапните канали се практично бесконечни и можете да користите HD Streamz исто така, да гледате филмови или ТВ серии на оригиналниот јазик. Beе биде како да имате претплата на англиска или американска сателитска телевизија, со таа разлика се е бесплатно.

На кратко, како што можете да видите достапните содржини се многу и погодна за сечиј вкус. Сè што треба да направите е да започнете HD Streamz и изберете го каналот или содржината што сакате да ја гледате бесплатно во стриминг.

Преземање на HD Streamz: каде? – АПК на Андроид IPTV

Може да ја преземете програмата од ОВДЕ, но посочувам дека оригиналната апликација има многу реклами во неа.

>>> Ако ја сакате верзијата без инвазивни реклами, Ве советувам да ја преземете од ОВДЕ

Во сите случаи препорачувам преземете ја апликацијата директно од вашиот паметен телефон / таблет да ја забрзате инсталацијата на вашиот уред со Android.

Ако наместо тоа, ја преземете апликацијата на компјутер / Mac, последователно, ќе мора некако да ја пренесете APK-датотеката од вашиот компјутер на вашиот паметен телефон, таблет или ТВ кутија и да ја инсталирате со користење на кој било менаџер на датотеки. Едноставна, но сепак понезгодна постапка отколку директно преземање од телефон / таблет.

Како да инсталирате HD Streamz?

Апликацијата инсталира како и секоја друга АПК за Android, затоа:

 • преземете ја датотеката АПК директно од паметниот телефон / таблетот од врската што ја предложивме само погоре
 • почекајте да заврши преземањето
 • кога ќе заврши преземањето, влечете ја лентата за известување надолу и кликнете на датотеката што сте ја преземале
 • следете ги едноставните упатства на екранот на телефонот: неколку кликања и инсталацијата е завршена

Брз и лесен.

HD Streamz како да го користите?

Кога ќе заврши инсталацијата:

 • започнете ја програмата
 • изберете ја земјата според вашиот интерес или видот на каналот што сакате да го гледате
 • кликнете на каналот за кој сте заинтересирани уживајте во преносот во живо

Ништо не може да биде поедноставно.

За разлика од другите слични програми за стриминг, Не е потребен надворешен видео плеер, можете да ја користите интегрираната (но од поставките на програмата можете по избор да изберете да користите друг видео плеер ако не ви се допаѓа стандардниот).

Ако каналите се премногу и не го пронајдете она што ве интересира, користете лупа од горниот десен агол за да пребарувате и да го пронајдете канал што сакате да го гледате бесплатно во стриминг.

Не ја пропуштајте функцијата на управување со омилени за брзо пристап до каналите што ве интересираат најмногу.

На кратко, HD Streamz не пропушта ништо! Тоа е практично совршена програма.

Дали HD Streamz го поддржува Chromecast?

Да.

Но, јас го посочувам тоа оригиналниот видео плеер со HD Streamz НЕ поддржува Chromecast, но само следете ги овие упатства за да го надминете проблемот:

 • преземете го Вуфи плеер бесплатно од продавницата со Android Play
 • отворете ги каналите на HD Streamz со Wuffy Player (можете да ги поставите од програмата Поставки)
 • користете HD Streamz со Chromecast со еден клик

Фантастично! И така, го испраќате видео потокот од HD Streamz до Chromecast за гледајте нешто што сакате да пренесувате на ТВ.

Како е квалитетот на аудио и видео?

Неверојатно висока, многу висока. Постојат многу канали на располагање и воопшто сите тие работат многу добро.

Општо, квалитетот на аудио и видео е одличен и не сум наишол на проблеми со тампонирање или разни забавувања, барем засега.

Многу канали потоа се емитуваат на HD, со неверојатно ниво на детали.

Дали има многу рекламирање во апликацијата?

Бр. Рекламирање НЕ е присутно ако ја преземете верзијата “МО” што ја препорачавме.

Во оригиналната апликација наместо тоа, има многу рекламирање што исто така е досадно.

Заклучоци

Заклучивме со прегледот на ова одлична IPTV и ТВ стриминг апликација за Android. несомнено тој е еден од најдобрите моментално достапни во италијанската панорама.

За какви било сомневања или прашања, ве молиме користете ги коментарите на крајот од статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Дали HD Streamz може да се инсталира на компјутер со Windows?

Не Програмата е во формат АПК и работи само на Android.

Сакајќи, сепак, можете да користите емулатор за Android за компјутер да ја стартувате и користите оваа апликација без проблеми на вашиот компјутер.

Еве еден водич што ве објаснува како да се користи BlueStacks, најдобриот емулатор за Android за компјутер, што со неколку кликања ќе ви овозможи да ја користите предметната апликација на вашиот компјутер со оперативен систем Виндоус:

HD Streamz за Kodi

Во моментот нема достапна верзија на HD Streamz за Kodi. Ние ќе ја ажурираме статијата во случај на новости.

Како и да е, можете да користите многу додатоци за Kodi да гледа бесплатно спорт и многу повеќе:

Телефонска кутија со Android IPTV

Морам да ја испробам апликацијата на ТВ-кутија. Во теорија, треба да работи без проблеми, но сè уште немав време да го испробам како што треба.

Fire TV Stick IPTV

Теоретски, оваа апликација треба да работи и на Fire TV Stick, но дури и во овој случај сè уште не сум имал време да пробам сè. Во принцип, гледајќи го програмскиот интерфејс, ми се чини дека ви овозможува да гледате IPTV на Fire TV Stick, но чекам да го пробам темелно за да изразам дефинитивно мислење.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!