Фудбал на соништата за соништа: сите популарни тимови на тимот до 2019 година!

Dream League Soccer: semua kit tim populer tahun 2019!

Фудбал за соништа Тој стана крал на мобилни фудбалски игри. Еден од најдобрите стимуланси за играта е да ја ажурирате опремата или опремата на вашиот омилен тим, кога сакате. Во овој напис, ќе видите неколку униформи за сезоната 19/20, како што се Барселона, Ривер Плата, Бока Јуниорс, Јувентус или Клуб Америка.

Ако не разбирате како да го сторите тоа, не грижете се: ние ќе ве известиме во 7 едноставни чекори!

Како да го ажурирате комплет клубот на Фудбал за соништа

  • Чекор 1: внесете го „Мојот клуб“, во главното мени на играта.
  • Чекор 2: одете во “Персонализација на тимот”.
  • Чекор 3: Притиснете “Уреди комплет”.
  • Чекор 4: изберете помеѓу локалната опрема или посетителите и внесете “Преземање”.
  • Чекор 5: Екран ќе се појави со лента каде што мора да ја внесете посакуваната URL-адреса за комплети.
  • Чекор 6: Копирајте ја саканата URL и залепете ја во шипката.
  • Чекор 7: проверете дали опремата што се појавува е она што го сакате, а вие само треба да играте!

Главниот клупски комплет од Фудбал за соништа

Веќе има неколку ажурирани комплети од одличниот фудбалски тим за 2019 година, за да можете да играте како еден од овие клубови на Фудбал за соништа. Подолу ви претставуваме список на европски и латиноамерикански клупски натпревари. Можете да кликнете на копчето “Притиснете за да копирате URL” за да можете лесно да ја внесете URL-тота за комплети во играта.

Барселона

Локална опрема:

Кредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Комплет за посетители на фудбалски соништа во БарселонаКредит: Кучалана

Јувентус

Локална опрема:

Фудбалски комплет за соништа на ЈувентусКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Комплет за посетители на фудбалски лига на ЈувентусКредит: Кучалана

Реал Мадрид

Локална опрема:

Фудбалски пакет на соништата на Реал МадридКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Сон Лига Фудбал Реал Мадрид, комплет за посетителиКредит: Георгио

Плоча на реката

Локална опрема:

Ривер Плата сон Лига Фудбал домашни апаратиКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Посетители на Фудбал на соништата на Ривер ПлатаКредит: Кучалана

Бока Јуниорс

Локална опрема:

Локален фудбал на соништата на Бока ЈуниорсКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Boca Juniors Dream League Фудбалски посетителиКредит: Кучалана

Тркачки клуб

Локална опрема:

Локалниот клуб за фудбалски соништа во соништатаКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Посетители на Фудбалскиот клуб за фудбалски соништа од соништатаКредит: Кучалана

Las Águilas (Клуб Америка)

Локална опрема:

Локалниот америка клуб Сон Лига ФудбалКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Club América Dream League Посетители на фудбалотКредит: Кучалана

Тигарите на УАНЛ

Локална опрема:

Тигар УАНЛ локален фудбалски сон ЛигаКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Посетители на тигарот UANL Dream League SoccerКредит: Кучалана

Сина крст

Локална опрема:

Круз Азул фудбалска лига Сон локалноКредит: Кучалана

Опрема за посетители:

Круз Азул, посетител на Фудбал за соништаКредит: Кучалана

Арсенал

Фудбалски комплет за соништа на АрсеналКредит: Кучалана

Атлетико де Мадрид

Фудбал за соништа на Атлетико де МадридКредит: Кучалана

Челзи

Фудбалски комплет за соништа во ЧелзиКредит: Кучалана

Ливерпул

Фудбалски комплет за соништа во ЛиверпулКредит: Кучалана

Манчестер Сити

Фудбалски комплет за соништа во Манчестер СитиКредит: Кучалана

Манчестер Јунајтед

Фудбал за соништа на Манчестер ЈунајтедКредит: Кучалана

Пари Сен Germермен

Комплет за фудбалски ликови од ПС PSКредит: Кучалана

КЛИМАТИЗАЦИЈА. Милан

Фудбал комплет за соништа во МиланоКредит: Кучалана

Рим

Пакет комплет за фудбалски соништа на Ромите сонКредит: Кучалана

Порто

Порто комплет Сон Лига ФудбалКредит: Кучалана

Бенфика

Комплет за фудбал за соништа во соништатаКредит: Кучалана

Интер Милан

Фудбалски комплет за соништа во ИнтерКредит: ДЛСКИТС

Тотенхем Хотспур

Фудбалскиот комплет за соништа на ТотенхемКредит: Кучалана

Баерн Минхен

Фудбал комплет за соништа на БаернКредит: Кучалана

Стивен Rhoton

Страсен за видео игри уште од детството, тој помина низ сите видови жанрови сè додека не слета во акциони игри, RPGs и MOBA. Некои од неговите омилени видео игри се The Witcher 3, Left 4 Dead и Mass Effect и тој сега е во бојното поле на Storm Heroes, Cellular Legend и Free Fire. Тој сака да гледа серии и филмови за интриги, да учествува на натпреварувачки натпревари во Лигата на легендите и да игра спорт.