Хотелите со теми на Атари ќе дојдат во град близу вас – ова е местото каде тие имаат за цел

ios gaming emulators

Додека Атари се бореше да ја преземе улогата заедно со конзолата Atari VCS, компанијата продолжи да напредува со нови хотелски проекти.

Да, Атари, пионер во светот на игри, лансираше осум хотели со теми од игри низ САД. Првиот ќе биде лоциран во Феникс, Аризона, а 7 други се планирани низ целата земја.

Атари лансира осум тематски хотели низ САД

Хотелот Атари е осветлен ноќе

Слика: Атари

Според објавувањето, објавено оваа недела, Атарија го заврши договорот за лиценца со студиото True North, американски развивач на недвижнини и Групацијата GSD за да се случи хотелот. Додека повеќето хотели ќе се фокусираат на брендот Атари (мислам само да гледаат огромни логоа што се заобиколат во зградата), во неговото соопштение се истакнува дека компанијата ќе ја прифати целокупната култура на видео игри, исто така.

Willе има студио за естради, игралиште за игри, заеднички простор за работа, сала за настани / состаноци, кино, салата и друго.

Ова издание го забележа првиот хотел што е основан оваа година во Феникс, Аризона во близина на „Воз У“, универзитет создаден од ко-основачот на „Епл“ Стив Возниак. Други градови се Остин, Тексас, Чикаго, Ил, Денвер, СО, Лас Вегас, НВ, Сан Франциско, Калифорнија, Сан Хозе, Калифорнија и Сиетл, Вашингтон.

Да бидам искрен, ова е кул, но дали Атари навистина го чувствува пулсот на културата на игри во 2020 година?

Што мислиш? Дали сте заинтересирани за посета на некој од овие хотели кога ќе се отворат? Известете ни подолу во коментарите или доведете ја дискусијата до нас Твитер или Фејсбук.

Препорака на уредникот:

  • Темтем може да го има она што е потребно за да стане конкурент на Покемон
  • Новото протекување покажува слики од реалниот свет од следната конзола Xbox
  • Mario Kart Tour конечно отвора мултиплеер бета верзија за сите
  • Директорот за ментално здравје во Велика Британија на NHS рече дека е време повторно да се види грабежот