Хо Мобиле не работи со Redmi Note 7? Како да се реши

 Хо Мобиле не работи со Redmi Note 7?  Како да се реши

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали имам мобилна и Redmi Note 7? Еве како да ја искористите врската со податоци. Како правилно да се конфигурира Redmi Note 7 со Ho Mobile. APN Имам мобилен Redmi Note 7

Конфигурација на Ho Mobile на Redmi Note 7

Вие го купивте новиот и многу интересен од Кина паметен телефон Redmi Note 7, но го откривте тоа Хо Мобиле не работи правилно и нема да ви дозволи да сурфате на Интернет?

Нема проблем! Во овој водич ќе се видиме заедно како правилно да ја конфигурирате SIM-картичката Ho Mobile со цел таа да работи на Redmi Note 7.

Во неколку едноставни чекори ќе можете да сурфате на Интернет и да ја активирате врската со податоци за Ho Mobile на Redmi Note 7 увезена од Кина (меѓународната верзија очигледно нема никакви проблеми).

Да не се изгубиме во муабет, да започнеме веднаш со упатството.

SIM I Mobile на Redmi Note 7

Пред да продолжам, накратко истакнав дека „проблемот“ е поврзан со кинескиот софтвер на Redmi Note 7, што не може да го препознае типот на АПН и затоа не може да воспостави врска со серверите на операторот.

Како што ќе видиме подолу, сепак, постои алтернативно решение едноставна и брза која се состои вокористете друга точка за пристап до Ho Mobile што ќе ви овозможи правилно да ја користите конекцијата за податоци правилно.

Поточно, треба да ги користите овие параметри за конфигурирајте го APN Ho Mobile на Redmi Note 7:

  • АПН: интернет.хо- мобилен.it
  • МКЦ: 222
  • MNC: 10
  • АПН Тип / АПН тип: стандардно, дополнување

Не сте сигурни каде да ги ставите? Многу едноставно!

Влези Поставки> врски> мобилни мрежи> профили и внесете ги податоците наведени погоре.

Користејќи ги овие параметри за поврзување, ќе успеете да сурфате на Интернет во движење дури и на Redmi Note 7 со SIM Ho Mobile без никаков проблем.

Заклучоци

Со оваа нова водич за Redmi Note 7 ние завршивме

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!