Цената на Galaxy S20 веќе пропадна на Amazon

Цената на Galaxy S20 веќе пропадна на Amazon

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како што се очекуваше, цената на целиот Samsung Galaxy S20 веќе пропадна на Amazon: можете да купите со попусти кои дури достигнуваат 100 евра

Samsung Galaxy S20 веќе се нуди на Amazon

Точно како што се очекуваше, неколку дена по нивното официјално претставување на италијанскиот пазар, Сите нови паметни телефони од линијата Галакси С20 веќе се достапни на Амазон по значително пониски цени отколку што бара Samsung.

Тоа се случува секоја година, но овој пат, исто така, заради Коронавирусот што ги блокира пазарите (а со тоа и продажбата на телефоните), цената на Galaxy S20 опадна побрзо од вообичаеното и Амазон исто така мораше ревидирајте ја цената на новите смартфони Samsung.

Не верувате во тоа? Види и самиот!

Сите новиот Galaxy S20 е достапен на Amazon, подготвени за испорака, со цени кои се движат од 50 до 100 евра помалку отколку што бара Samsung.

„Нормалниот“ Galaxy S20 е за 70 евра помалку, Galaxy S20 + на 125 евра помалку, додека единствениот што моментно ја држи оригиналната цена е моделот Ultra, кој сепак има луда цена.

Накратко, како што секогаш велам, НИКОГАШ не мора да купувате телефон на „еден ден“: во некои случаи, како за Samsung, само почекајте неколку дена за да пронајдете фантастични понуди и да заштедите многу пари. И убеден сум дека во рок од 1 месец цената на Galaxy S20 може повторно да се спушти, и доста.

Ова, рече, ви оставам врски да го купите Galaxy S20 што се нудат на Amazon.

Галакси С20

Галакси S20 +

Galaxy S20 Ultra

Дали ќе ги искористите овие попусти за да однесете дома Galaxy S20?

Или ќе чекате уште неколку недели за да видите дали цената повторно ќе се спушти?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!