Цената на PocoPhone F1 повторно е намалена: дали е ова најдобро време за да го купите?

Pocophone caja

362

Pocophone F1 е еден од најмоќните модели што го започна Xiaomi во 2018 година. Сепак, френетичното темпо на лансирање на кинеските компании предизвика цените да станат стабилно. Неодамна видовме како ново започнатиот Xiaomi Mi 9T Pro го доживеа својот прв пад на цените. Pocophone F1 како дел, сè уште е вкусна опција и повеќе со попусти што можеме да ги купиме денес.

Како што рековме, Pocophone F1 е сè уште свеж како првиот ден, со многу силни технички карактеристики, кои иако не стигнаа до најсилниот терминал во 2019 година, тие и понатаму го прават тоа како еден од најдобрите избори во однос на квалитетот. / цена. Запомнете дека терминалот ја има најмоќната генерација на Qualcomm внатре до пристигнувањето Snapdragon 855, т.е. Snapdragon 845, што е придружено со 6 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија.

pocophone f1 се нуди за време на премиерот Амазон 2019 година

Купете го Pocophone F1 со попуст на Амазон

Екран и камера

Има панел 6,18 инчи FullHD + со решетки во форма на веѓите каде што знам каде е поставена предната камера од 20 мегапиксели до еден софистициран систем за препознавање лице. Што се однесува до делот за фотографија, Pocophone F1 е интегриран зад главната камера од 12 мегапиксели (f / 1.9) заедно со секундарна камера од 5 мегапиксели (f / 2.1) која ќе ни помогне да ја направиме познатата bokeh ефект, многу модерен и се користи во мобилни телефони. Во принцип, камерата има повеќе квалитетни отколку што е прифатливо, особено, земајќи го предвид неговиот опсег на цени.

Телефоните Xiaomi се продаваат на премиерот на Amazon

Сега со попуст

64 GB Pocophone F1 сега е достапен на официјалната веб-страница на Xiaomi за 329 евра. Сега можеме да го купиме од Амазон 272 евра, Што значи заштеда од 54 евра над официјалната цена. Смешно е што ако сакаме да ја избереме верзијата со 128 GB, веб-страницата Xiaomi чини 299 евра, поевтина од верзијата 64 GB. Како што секогаш велиме, оваа понуда е Амазон. Може да исчезне во секое време, па ако размислувате да го набавите овој уред, нема да потрае долго да размислите за тоа.