Четиригодишниот Samsung Gear S2 штотуку доби изненадувачко ажурирање

Samsung Gear S2 yang berusia empat tahun baru saja mendapatkan pembaruan yang mengejutkan 1

Четиригодишниот Samsung Gear S2 само доби изненадувачки ажурирање 1

Вие не можете да го обвините Samsung за занемарување на постар часовник, затоа што се чини дека smartwatch Gear S2 е стар четири години во согласност со новото ажурирање на фирмверот.

Поминаа неколку години откако последниот модел го привлече вниманието, иако, како што се гледа од Sammobile, со лансирањето на најновиот софтвер за часовници ќе се забележи траење на батеријата и зголемена безбедност.

Надградба: Најдобрите часовници Samsung во 2020 година

Не е целосно јасно колку далеку ќе оди новото ажурирање, или дали е ограничено на уреди во одредени региони, но корисниците ќе можат да го преземат од апликацијата за носење Галакси. Од апликацијата, само отворете го „Гледајте софтвер“ пред да притиснете на „Преземи и инсталирај“.

Не ја видовме датотеката 6.79MB што се појави во нашата апликација за време на пишувањето, но има голем број на извештаи кои сугерираат дека ажурирањето ќе донесе и интерфејс на Galaxy Watch Active 2, најновиот паметен часовник на компанијата.

Секако, ова е изненадувачки чекор од Samsung, особено кога на врвот има потенцијал да лансира уште еден предводник на својот смарт часовник, за што се шпекулира. Galaxy Watch 2.

Сепак, не можете да допрете постојана поддршка за постарите модели. И со оглед на тоа што Gear S2 беше лансиран во октомври 2015 година, секој што не се пензионираше да гледа ждрепка на масата во кревет, сигурно ќе биде благодарен за зголемувањето на батеријата.