Четка за заби од Амазон Електрик: ОВДЕ СЕ НАЈДОБРИ

ЕЛЕКТРИЧНА четка АМАЗОН

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате да купите електрична четка за заби? Еве ги најдобрите зделки на Amazon. Филипс, Орал-Б, Браун, електрична четка за заби Xiaomi: која да се купи на Амазон?

ЕЛЕКТРИЧНА четка АМАЗОН

Ажурирајте јули 2020 година

Решивте да напушти класична четка за заби и се префрлиш на електричната?

Добар избор!

Со години ја напуштам класичната четка за заби и се префрлив на електрична четка за заби и навистина сум многу задоволен: забите ми се почисти, непцата се помалку оштетени и забележав многу помалку проблеми со забите.

И, исто така, мојот стоматолог ми потврди дека, ако се користи правилно, електрична четка за заби е подобра од класичната.

Ако и вие сте решиле да го направите овој скок, сега ви останува само еден проблем: избор на вистинска електрична четка за заби за вашите потреби, вкусови и џебови.

Што се однесува до кој било друг производ, всушност, исто така и во светот на електричната четка за заби има многу производи: некои драги, други многу евтини, и на крајот наоѓањето на вистинскиот е секогаш голем хаос.

Ако не сакате да губите време да најде совршена електрична четка за заби за вашите потреби, дојдовте на вистинското место! Всушност, подолу јас го собрав за вас списокот на најдобри електрични четки за заби што можете да ги купите директно на Amazon.

ЕЛЕКТРИЧКИ четки „АМАЗОН“: НАЈДОБРИОТ ДА ГУБИМЕ

Како што се очекуваше, подолу е список на 10 најдобри производи што може да ги купите на Амазон на понуда. Има електрични четки за заби од сите брендови и за сите буџети, но во секој случај просечната цифра е околу 30 евра, цена секако на дофат на секого, особено ако се земе предвид дека зборуваме за производи со висок квалитет.

Како што можете да видите, ние сме вклучени во списокот електрични четки за заби на разни брендови, како што се Орален-Б (исто така Vitality), но вклучивме и брендирани производи Самовила. Не знаат сите за последната марка, но можам да ви гарантирам дека произведува ИДНИЧНИ електрични четки за заби, се карактеризира со неверојатна вредност за парите. И ако не верувате во моите зборови натаму квалитетот на електричните четки за заби од Fairywill, само прочитајте ги многуте позитивни прегледи оставени од корисниците на Amazon.

Сепак, како што се очекуваше, со купување на која било од електричните четки за заби што ви ги наведовме, нема да бидете разочарани: ќе однесете дома квалитетен производ, можност да ви помогне да ги исчистите забите на најдобар начин и да ви понудат максимална хигиена на забите.

Меѓу многуте производи предложени во овој напис, кој е вашиот омилен? Известете ги во коментарите!

МОЈОТ ОБЕДИНЕТЕ ЕЛЕКТРИЧНА четка

Јас лично го купив ова, произведено од Xiaomi:

Имав еден од Орал-Б, но со ова сум многу подобар: се чисти подобро, поточен е, се оди подлабоко, ми дава помалку непријатност на забите, има многу подобра батерија. Секако, тоа е субјективно, но бидејќи ја испробав четката за заби Xiaomi, никогаш не сум се вратила назад!

И, тогаш има и Bluetooth конекција на телефон, фантастично!

Дали ЕЛЕКТРИЧКИОТ АКТБРУШ ПОДОБРИ ПРИРАЧНИКОТ?

Стоматолошката нега е многу фундаментален аспект во секојдневниот животсепак едноставните четки не гарантираат длабоко чистење.

Електрични четки за забиблагодарение на нивните ротирачки глави, тие навистина можат да направат разлика а во исто време спречуваат многу од здравствените проблеми со забите. Тогаш, за некои луѓе, електричната четка за заби може да биде корисна затоа што помага да се посвети време и внимание на операција што честопати се прави во брзање и апсолутно време.

Во принцип, сепак, стоматолозите препорачуваат купување електрични четки за заби со кружни ротирачки глави, кои обезбедуваат осцилаторни и ротациони движења како што се покажаа поефективни и за отстранување на плакета и за спречување на крварење на гингивалци.

Сепак, треба да го пријавиме тоа електричната четка за заби не секогаш ги чисти забите подобро: сите г.зависи од начин да миеш заби. Добри резултати при домашна хигиена на усните може да се добијат со употреба на електрична и рачна четка за заби, како и од друга страна можно е со тек на време да се оштетат непцата и да се еродира емајлот според движењата и насоките што се даваат на четката за заби, независно без разлика дали е електричен или не.

Ако изберете да користите електрична четка за заби, пошироко да купи квалитетен производ, најважно е да се има предвид е правилно да го користите при четкање. Се сеќавам дека страничната површина на забите мора да се четка со движење на влакната од непцата кон забот (Бас техника) без да користите премногу сила, додека оклузалната област може да се третира со поголема моќ, но без претерување.

Го рече тоа, за да ви помогне да ја изберете вашата нова електрична четка за заби, избравме разни производи кои нудат дефинитивно висок однос / цена и природно, добри технички карактеристики, избор како референтна продавница Амазон Италија.

Електрична четка: ОВДЕ КАКО ДА РАБОТИ

Електрична четка за заби, на секој заб, од 5.000 до 30.000 осцилации, и ова гарантира а во просек подлабоко чистење отколку што прави при употреба на рачната четка за заби.

Операцијата е многу едноставна:

 • само ставете паста за заби на главата
 • држи го
 • вклучете го и одморете ја главата на четката на површината на забите.

Dwивеејќи на тоа еден заб во исто време, ќе биде доволно поместете ја рачката вертикално неколку секунди, а потоа преминете на следниот заб.

ЕЛЕКТРИЧКАТА четка НЕ ​​РАБОТИ САМО САМО

Внимание, немојте да мислите дека електричната четка за заби работи само на автоматски. Дури и електрично, потребен ви е вашиот водич!

А ‘соодветна техника на употреба и време што ги користиме за чистење, како што веќе споменавме, се неопходни услови за соодветна орална хигиена дури и при избор на електрична четка за заби.

Исто така, добро е да се знае тоа електричните четки за заби не се сите исти.

ВИДОВИ НА Електрична четка

Како што може да претпоставите, не сите електрични четки за заби се создадени еднакви. Особено, треба да знаете дека глава на електричната конзерва за заби потег на 3 различни начини на тој начин давајќи живот 3 различни типови електрична четка за заби:

 • Електрична четка за заби со рота осцилирање има глава што комбинира ротирачко движење, во двете насоки, осцилирачки
 • Во пулсирачката четка за забиПокрај роото-осцилирачкото движење, главата носи и мало читање пулсирање: движејќи се напред и назад нежно, движењето на главата ја зголемува моќта за отстранување на плакетата
 • Во Sonic четка за заби единамичко дејство на течности што ја елиминира плочата: главата не прави ротирачко движење, туку, вибрира многу брзо, рамномерно ја дистрибуира пастата за заби низ целата усна шуплина. Благодарение на движењето на малата глава, што го спроведува од 12000-24000 микро-вибрации во минута, тоа е многу погодно за чистење на задните катници и внатрешниот лак, тешки области под извонредност.

КАКО ДА ИЗБОРИТЕ ПРАВНА ЕЛЕКТРИЧНА четка

Пред да го купите вашиот нов додаток за стоматолошка хигиена, ви препорачувам проверете ги овие 5 карактеристики:

 1. Присуство на а тајмер: ви помага да ги четкате забите и лаковите за соодветно време
 2. Присуство на а сензор за заклучување / притисок: овозможува да се избегне подложување на забите и непцата на прекумерен притисок
 3. Присуство на а тркалезна глава: тркалезната форма овозможува електричната четка за заби да гарантира подлабоко чистење на целиот заб.
 4. Присуство на а рачка што не се лизга: го прави зафатот на инструментот подобар
 5. Трошоци за глави за замена: со оглед дека тие одат заменети на секои три месеци, најдобро е да се избегнува купување четка за заби чии глави за замена се премногу скапи.

И вие која електрична четка за заби избравте меѓу многуте избрани во овој водич?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!