Чикаго Хантсмен, Ројал Равенс напредуваат во лондонскиот дом Серија 2020 Call of Duty League – апликација за гратис

Chicago Huntsmen, Royal Ravens maju di Call of Duty League London Home Series 2020

Првиот турнир во домашна серија во 2020 година Повик на должност Лигата на сезоната е во тек и двата тима го обезбедија своето место во единствената елиминација заграда утре.

Чикаго Хантсмен и Лондон Ројал Равенс денеска поминаа со 2: 0 за да се префрлат од групните игри во лондонските домашни серии.

Поврзано: Резултати од групата и резултатите од заградите за 2020 година Повик на должност Серија во домашна лига во Лондон Ројал Равенс

Чикаго го зазеде првото место во групата А, откако ги зафати герилците во Лос Анџелес и ја совлада империјата Далас со 3: 1. Квалификацискиот натпревар помеѓу Чикаго и Далас е реванш од 2020 година Повик на должност Лансирањето на Лигата викендов во Минеаполис пред две недели – Чикаго исто така го доби натпреварот со 3: 1.

Во првата битка помеѓу двата тима, Чикаго ги освои сите три мапи со респектабилна мапа, додека победата на Далас на една мапа се случи во Барај и Уништи. Но, во Лондон, ловците ја украдоа мапата „Барај и уништи“ и ја комбинираа со две победи на Хардпон.

Чикаго ја започна серијата денес против Далас со преземањето на Gun Runner Hardpoint 250-151 и Piccadilly Search и Уништи 6-5. Империјата одговори со победа од 210-160 на Доминацијата на Хакни Јард, но Хантсмен ја затвори на мапата четири, Свети Петроград Хардпон, 250-175.

Во групата Б, домашната екипа е непоразена за да го обезбеди своето место во играчката заграда. Лондон го совлада Торонто Ултра со 3: 1 и потоа ги собори Newујорк сублининс.

Слично како и другите групи, квалификацискиот натпревар од групата Б меѓу Newујорк и Лондон е исто така реванш на „Стартување викенд“. Ројал Равенс ги зафати сублинерите во Минесота, но на Лондон му требаше малку подолго време за да го порази Newујорк денес.

Сублинерите започнаа жешки, победувајќи ја Рамаза Хардпон 250-187 и Св. Петроград Барај и уништи 6-5. Но, тогаш Лондон ја презеде серијата. Тие ја освоија доминацијата на Хакни Јард 202-152, Хакни Јард Хардпон 250-135 и Гун Ранер Барај и Уништи 6-4 за да го завршат обратното убедување од ујорк.

И покрај тоа што Чикаго и Лондон напредуваа во играњето на заградите на овој настан на „Домашна серија“, уште утре ќе се преселат уште два тима. Акцијата во недела ќе започне со елиминациониот натпревар помеѓу Сиетл Сурж и герилските во Лос Анџелес од 4:30 часот по полноќ.