Чист мајстор за забрзување на Android: Но, дали е тоа навистина потребно? Не, тоа е причината зошто

 Чист мајстор за забрзување на Android: Но, дали е тоа навистина потребно?  Не, тоа е причината зошто

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Clean Master е една од најпознатите преземања на апликации за Android што ви овозможува да го забрзате и закрепнете просторот на Android: Во овој напис ќе видиме дали навистина треба да го користите или дали е бескорисно

Чист мајстор за забрзување на Android: Но, дали е тоа навистина потребно? Не, тоа е причината зошто

Андроид со текот на времето многу се подобри во меморија, внатрешно управување и RAM меморија, но програмите за забрзување како што се рекламираат со апликацијата Чист мајстор се популарни. Со текот на времето, оваа апликација го достигна врвот на графиконите

Чиста мајстор тоа е апликација за Андроид што е меѓу повеќето преземено од сè што ветува оптимизирајте, ослободете простор, забрзајте и направете го вашиот Android паметен телефон побрз брзо и лесно. Clean Master нуди чистење на привремени датотеки, кеш-датотеки и деинсталирање, непотребни системски датотеки, отстранување на непотребни функции и чистење на над 1000 вообичаени апликации но дали ќе биде вистина?

Чиста мајстор се гордее со интелигентно оптимизирање на системот и поставките преку еден клик, забрзување на паметниот телефон, ослободување на RAM меморијата, ослободување простор, но според наше мислење не треба да го користите затоа што не само што не го забрзувате вашиот паметен телефон, туку го успорувате.

Не користете Clean Master на Android: тоа е причината зошто

Проблем со RAM меморијата е полн

Андроид во најновите верзии воведе различно управување со RAM и внатрешна меморија, ако за прв пат преку употреба на возач наречен LMK, Low Memory Killer, му додели проценка на секој процес со цел да разбереме што е суштинско или не, и автоматски, ако ви треба RAM меморија, овие се затворени по приоритет.

Значи, ако користиме чист мајстор да ги затвориме сите отворени апликации, го добивамеспротивен ефект, бидејќи уредот ќе мора вчитајте ги сите апликации од нула, без да ги разбудите од фазата во позадина, зафаќање на процесорот и многу повеќе што го прави многу побавно.

Проблем со ослободениот простор

Чистиот мајстор не прави ништо друго освен одете до исчистете ја мемориската меморија за Android, операција што можете да ја направите независно од Android и без употреба на надворешни апликации одете во Поставки, потоа пребарувајте ја меморијата за ставката и потоа пребарувајте ги во различните поставки за предметот Кеш и со едноставна допрете ќе го обновивте целиот простор зафатен со меморија од непотребни датотеки со Android.

Заклучоци

Како заклучок, користењето Clean Master не носи придобивки, туку само неповолни страни во смисла на забавување и блокирање на апликациите кои стануваат побавни, покрај самата апликација воведувајќи поплави на програми и реклами што ќе го нападнат вашиот паметен телефон.

НЕ КОРИСТЕЕ НА ЧИСОТ МАСТЕР и ако е инсталиран на вашиот паметен телефон, деинсталирајте го.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!