Читател на фотографии # 272 – Xiaomi Mi A2 на настанот (CE)

Серијата Photo Reader е една од омилените колони на читателите на оваа страница. Тој беше воспитан од убави слики испратени од вас, пријатели, следбеници, лојални пријатели на TudoCellular.

Колумната започна да биде срамежлива, уште во 2014 година, и оттогаш дава резултати на страницата и публиката.

Благодарни сме за компанијата во текот на изминатите неколку години и трпеливост во зафатените недели кога не успеваме да исполниме распоред. Уживајте во уште едно издание – мислам, пред тоа прошетајте низ минатите расправии за да ги видите учесниците – и уживајте во моментот.

Кликни тука да испратите фотографија на вашата е-пошта (внесете го името каде што сте ги сликале фотографијата и паметниот телефон што ги користите или копирајте ја нашата е-пошта и закачете слика:

Не прифаќаме слики со EXIF ​​кои се бришат, брендираат или со кој било воден жиг.

  • Прво раѓање на Метју – Xiaomi Mi A2 (29% од гласовите)
  • 2-ри Маурициус Флеминг – Huawei P20 Pro (19% од гласовите)
  • 3 Лукас Оливеира – Xiaomi Mi 8 (16% од гласовите)

Не е како да уживате во прекрасно зајдисонце, нели? Особено кога станува збор за прекрасен догуинхо кој се восхитува на погледот додека светлината е нема и уште една ноќ паѓа на наша страна на планетата. Што мислите за читателот на фотографии Матеус Насименто, навистина се согласувате дека е најдоброто од последното издание? Оставете го вашиот коментар подолу.

Curубопитни да знаат кои други учесници на паметни телефони од претходното издание? Само погледнете во проблемот 271.

Пред 1 месец Нова гласина сугерира дека Xiaomi може да ја лансира линијата Mi A3 посилна од сегашната CC9.

Пред 2 месеци Се чини дека лансирањето на Mi A3 е поблиску отколку што мислевме. Ова е затоа што уредот е овластен за FCC.

Пред 3 месеци, новите слики сега се достапни за преземање и отворете ја вратата за развивачите

Пред 3 месеци Уживајте кога имате време! Еден од најдобрите паметни телефони брокери на пазарот достапен по неповратни цени.

Бидете сигурни да учествувате оваа недела со испраќање на колку фотографии што сакате, но запомнете да го деактивирате воден жиг што го дава уредот што го користите.