Членовите на Xbox Live Gold можат да играат бесплатно NBA 2K20, Sonic Mania и други бесплатно овој викенд

Anggota Xbox Live Gold dapat memainkan NBA 2K20, Sonic Mania, dan lainnya secara gratis akhir pekan ini
Членовите на Xbox Live Gold можат да играат бесплатно NBA 2K20, Sonic Mania и други бесплатно овој викенд 1

Мајкрософт викендов нуди бесплатна рунда за слободни денови за членовите на Xbox Live Gold. По минатонеделното издание, следуваат три нови игри што може да се играат без дополнителни трошоци овој викенд.

Игрите вклучени во оваа рунда се NBA 2K20, Sonic Mania и Super Monkey Ball: Banana Blitz HD. Тие се достапни да играат бесплатно со почеток од денес, 13 февруари во 12:01 часот на Пацифик и до недела, 16 февруари во 11:59 часот. Ако ви се допаѓа тоа што го играте овој викенд, играта ќе биде достапна и со привремена намалена цена, за да можете да продолжите таму каде што сте застанале.

НБА 2К20 е најновата итерација на кошаркарските игри од 2К Игрите, па затоа треба да биде доста позната. Следниот е описот на Мајкрософт:

Играјте како Team LeBron или Team Giannis, проверете Ол-стар и премија облека во животната средина или соберете картички со Allвездени тела на MyTeam. Со графики и игра со најдобар квалитет во класата, иновативни режими на игра и неспоредливи контроли и прилагодувања на играчи, NBA 2K20 е најблиското нешто што всушност игра во лигата. Не пропуштајте го најголемиот НБА викенд оваа година во НБА 2К20!

Доколку сте заинтересирани да купите игра откако ќе ја пробате, секое издание ќе добие попуст од 67% за следните неколку дена. Тоа го прави Стандардното издание само 19,79 долари, Дигиталното Делукс издание 26,39 долари и Легентото издание 32,99 долари.

Супер мајмун топка: Банана Блиц HD е HD ристастер на насловот на платформа во 2006 година, кој беше лансиран на Wii. Следниот опис:

Доживејте ја магијата и возбудата на класичниот наслов во Супер мајмун топката: Банана Блиц HD. Сега повторно направете голема HD, предизвикувајте ги пријателите во 10 омилени игри со забави во фан или тркајте преку повеќе од 100 фази за да ја вратите вашата банана од кралот на пиратскиот пират. Држете ја вашата банана како една од најомилените титули во оваа серија!

Ако сакате да купите игра, сега можете да ја добиете за 29,99 долари, што е попуст од 25% од редовната цена.

Конечно, Sonic Mania е ретро тема за француската Sonic, длабоко инспирирана од корените на играта со сино замаглување. Насловот е критички признат и има оценка од 83% на Metacritic за верзијата Xbox One. Следниот опис од Мајкрософт:

Крајното искуство од минатото и иднината го чека во Sonic Mania. Одликувајќи се со нова авантура со вашите омилени ликови, Sonic, Tails и Knuckles, ја доживеете Sonic играта од минатото со возбудливи нови пресврти. Уникатен шеф, 2Д опкружување за движење и брза игра ја доведуваат ретро-платформата кон иднината на 60fps.

За време на деновите за бесплатна игра, можете да купите Sonic Mania за 9,99 $, половина од вообичаената цена.

За разлика од титулата минатата недела, овие игри всушност не се вклучени во Xbox Game Pass, така што сега може да биде добро време да ги испробате и да ги купите ако ви се допаѓа тоа што го гледате. Ако имате Xbox Game pass Ultimate, тоа вклучува Xbox Live Gold, така можете да пробате и бесплатни игри овој викенд.