Што е едноставно Caz Repo за Kodi и како работи? Адон целосно го вознемири Коди

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Што-е-едноставно-Caz-Repo-за-Kodi-и-како-работи.jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Едноставно Caz Repo & Wizard е додаток за Kodi што се обидувам неколку дена и во пракса ќе ви овозможи целосно да го револуционизирате Коди.

Со Едноставно Caz Repo & Wizard во основа ќе инсталираат нова зграда на Kodi брзо и лесно.

Kodi гради се модифицирани верзии со многу додатоци, теми, активирани и конфигурирани додатоци со цел да имате целосно прилагодена верзија на Kodi за неколку моменти едноставно со избирање на изградбата за инсталирање и ќе завршиш.

Само затоа што може да биде и Коди прилагодено во сите свои функции преку додавање на познатите додатоци, но иако не е тешко да се најдат најдобрите додатоци за Kodi преку Интернет, постои начин да ги инсталирате брзо и лесно.

Навистина едноставно додавајќи го складиштето Simply Caz, ќе можеме да ги најдеме Kodi гради лесно со илјадници претходно инсталирани и конфигурирани додатоци, теми и додатоци без нас да сториме ништо.

Прочитајте ги нашите сознанија

затоа Едноставно Caz & Wizard е додаток за Kodi кој ќе ви овозможи целосно да го нарушите вашиот центар за медиуми и тоа автоматски ќе ја смени графиката, ќе инсталира додатоци и ќе ги модифицира поставките и затоа ќе го стори тоа само на тест уред инаку може да најдете многу различни работи од вашата основна верзија на Kodi.

Водич за тоа како да инсталирате Simply Caz Repo на Kodi

screenshot002 Одете во Управувачот со датотеки под Систем.

screenshot009

Кликнете на Додај извор.

screenshot010

Кликнете на и внесете го складиштето со внесување на адресата http://cazwall.com/repo а во долниот дел внесете го името „Каза“И притиснете натаму добро.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Што-е-едноставно-Caz-Repo-за-Kodi-и-како-работи.png

Сега влези Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Caz и изберете го складиштето на складиште.simplycaz.zip.

screenshot003

screenshot020

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!