Што се нишки на Инстаграм? За што е? Откријте овде

Теми на Инстаграм

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве ги низите на Инстаграм, нова апликација за да одржува контакт со блиски пријатели. Сè што треба да знаете за теми на Instagram

Теми на Инстаграм

Доаѓаат големи вести Инстаграм, кој официјално ја стартува апликацијата Теми

За што се работи? За што е? Како работи? Како да се користи?

Откријте во овој напис сè што треба да знаете Теми на Инстаграм.

Што се нишки на Инстаграм?

Во основа станува збор нова апликација за пораки со директен пристап до фотоапаратот што ви овозможува да останете во контакт со своите ограничен круг на пријатели и споделувајте само фотографии, видеа, пораки, приказни со нив во еден посветен и приватен простор.

Еве како Instagram официјално ја опишува оваа нова програма:

„Тоа е самостојна апликација дизајнирана со приватност, брзина и луѓе со кои имаме најблиски врски. Можете да споделувате фотографии, видеа, пораки, приказни и повеќе со списокот на најблиски пријатели на Инстаграм, со целосна контрола врз тоа кој може да ве контактира преку Теми и со можност да го прилагодите искуството засновано врз најважните луѓе за вас “

Како функционираат теми?

Како и IGTV, исто така Instagram Threads е самостојна апликација со кои можете да разменувате пораки со луѓе вклучени во „списокот на најблиски пријатели“ креиран на Инстаграм и обезбедува инбокс и известувања посветени само на тој список на пријатели.

Иако е едно “приватен” простор, Разговорите на низите исто така ќе бидат достапни во рамките на Директно од Инстаграм, за да можете лесно да пристапите до него.

Списокот на пријатели може да се создаде и директно во Теми.

Меѓу другите карактеристики што ги нуди новата апликација, постои можност за наведете го вашиот статус на пријатели кои припаѓаат на ограничениот круг и само тие ќе можат да го видат статусот, кој во секој случај останува активиран според дискреционо право на корисникот.

Само што зборуваме Држави, кои се еден од столбовите на оваа апликација, би сакал да истакнам дека е можно да се избере помеѓу предложената состојба, да се создаде една од нула или да се активира автоматска состојба што автоматски покажува некои информации за позицијата на корисникот, но без никакви координати за локацијата.

Да дадеме неколку примери, можеме да избереме неколку Стандардни состојби (📚 Студирање) или исто така активирајте го Автоматски состојби (🚗 во движење) кои користат некои податоци (не целосна геолокација) за да го разберат контекстот во кој се наоѓате.

Каде ги преземате теми?

Како што се очекуваше, Темите се достапни за преземање на iOS и Android.

Програмата е очигледно бесплатно

Дали веќе сте пробале на Теми?

Известете ни во коментарите на крајот на статијата што мислите за темите на Инстаграм. Дали ќе ја користите оваа програма? Како ви се допаѓа? Дали е корисно или може да се направи без тоа?

Имам само една работа да кажам: наместо да ги направите овие бескорисни апликации, зошто програмерите не се фокусираат на подобрување на апликацијата Instagram за Android? Или за развојот на црната тема на WhatsApp? Мах

Исто така, немајќи пријатели нема да ми треба оваа глупава апликација.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!