Што се случи со дополнувањето на 5 евра на ТИМ?

Што се случи со дополнувањето на 5 евра на ТИМ?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали веќе не можете да ја пронајдете највисоката цена од 5 евра на веб-страницата ТИМ? Дали сакате да го надополнете вашиот ТИМ број од 5 евра, но веќе не можете да го пронајдете највисокиот крој? Еве што се случи

Што се случи со дополнувањето на 5 евра на ТИМ?

ТИМ продолжете го реконструкции и иако крварењето е запрено некое време неконтролирано се зголемува, тука секогаш хитови и сега го има го отстрани минималното намалување од 5 дополнувања нагоре. Всушност, за неколку дена минималната сума за надополнување на ТИМ картичките е 10 евра биди на Интернет, тоа во продавници Офицери на ТИМ но и од Лотоматика е СИСАЛ.

Навистина со едно официјална нота, ТИМ ја објави збогум на минимум 5-то топ-ап, што сега оди на 10 евра и единствениот начин да се заокружи од 5 евра е изберете го пресекот на рефините за плус, што со 6 евра едно станува затоа минимум кратење, но со некои ограничувања.

Во мрежата воопшто не ја сакаше одлуката на ТИМ и на различните форуми, веб-страниците на индустријата и секако на сите социјални мрежи избувна полемика, со низа протестни акции.

Дел од вестите што долго беа во воздухот, е ТИМ неодамна тој се збогуваше со минималното намалување на надополнувањето што донесе повеќе трошоци отколку бенефиции и затоа италијанската телефонска компанија, што прави чистење исто така и во резовите за рефил. Искрено би го оставил минималниот крој на 5 евра, бидејќи го користат многу луѓе кои имаат одредена ситуација, како што се стари лица, системи за далечински управувач, секундарни и сервисни мобилни телефони и многу повеќе што само за да ја активираат СИМ-активната, дозволено е минимално надополнување од 5 евра за да го одржите во живот, додека сега ќе мора да потрошите двојно повеќе.

Willе видиме дали протестираат на корисниците продолжува, правејќи го ТИМ да ги повлече своите чекори, или ќе бидеме сирачиња од највисокиот крој од 5 евра.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!