Што треба да знаете пред да инсталирате Pirate APK на вашиот Android

Што треба да знаете пред да инсталирате Pirate APK на вашиот Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сте преземале датотека, програма или игра во формат АПК и дали сте подготвени да ја инсталирате на Android? Еве што треба да знаете пред да го загрозите вашиот паметен телефон или таблетот

Како да ги инсталирате APK-датотеките безбедно на Android

Нов ден, нов упатство за корисник Андроид на страниците на YourLifeПоднесена

Денес особено ние ќе разговараме за датотеките на АПК, односно датотеките за инсталација на апликации, игри и програми за Android што лесно се наоѓаат на Интернет.

Всушност, сè повеќе корисници тие бесплатно симнуваат апликации, игри и АПК програми од Интернет, претежно кога не сакаат да платат специфична апликација преку Play Store.

И така, ние се свртуваме кон форуми, блогови и повеќе или помалку сигурни страници каде што можат Преземете ги датотеките на АПК бесплатно и со неколку кликања.

Проверете дали АПК содржи вирус

Пред да инсталирате APK-датотека на вашиот уред со Android, сепак, треба да обрнете внимание на некои работи, во спротивно ризикувате непоправливо да ја загрозувате безбедноста на вашиот паметен телефон Андроид и податоците содржани во вас (кои се ваши лични податоци).

Тоа се случило неколку пати во минатото тоа циркулираа датотеки на АПК поврзани со популарни игри, На пример Одг оди, што, сепак, се покажа дека е опасни вируси и малициозен софтвер кои украле лични податоци на корисниците.

Ако штотуку презедовте програма, апликација или игра за Android во формат АПК и сте ја добиле со тоа што ќе направите нормално пребарување на Google, пред да започнете со инсталацијата, препорачувам да прочитате овој напис цело време.

Јас нема да ви откриам какви било тајни за вас, но Willе ви помогнам да ги заштитите паметните телефони и податоците од датотеките на АПК кои не се баш како што изгледаат и одете да инсталирате вирус или малициозен софтвер на уредот со Android.

Тоа, рече, доволно од разговор и да започнеме со совети за како безбедно да ги инсталирате APK-датотеките на Android.

Како можете да бидете сигурни во безбедноста на датотеката АПК?

За жал, нема апсолутен и сигурен начин да се разбере дали датотеката АПК е безбедна или не.

Сепак, постојат различни видови на контроли што можеме да ги поставиме за да останеме малку поопуштени.

Еве ги нашите препораки:

  • преземете ги датотеките на АПК само од реномирани страници и форуми, На пример МОБИЛИЗАМ или АПКМИРОР. Не ограничувајте се на пребарување на Google за да ја пронајдете APK-датотеката од ваш интерес, но останете на добро познати и сигурни страници, каде можеби има различни коментари од други корисници кои го потврдуваат правилното функционирање на датотеката
  • ги негира непотребните дозволи на апликацијата за работа. Постојат неколку апликации и програми кои бараат апсурдни дозволи, кои во реалноста не служат за правилно функционирање: во овој случај, дајте ги само строго неопходните дозволи
  • не давајте административни привилегии на овие апликации дури и ако тие тоа го бараат (освен ако не сте запознаени со апликацијата што ги бара и не сте сигурни дека тие всушност се потребни)
  • обидете се да ја скенирате датотеката АПК на Virustotal, иако често и доброволно оваа страница наоѓа многу лажни позитивни страни и затоа не е 100% сигурна. Алтернативно, можете да го пробате Metadefender, кој работи многу слично

Каде да преземете безбедни АПК? Најдобрите страници каде да ја преземете АПК Андроид бесплатно

Постојат стотици страници што ви овозможуваат бесплатно да преземате датотеки на АПК околу мрежата.

Искрено, ги препорачувам овие две:

  • МОБИЛИЗАМ: е бесплатен форум, бара регистрација. Внатре ќе ги најдете сите апликации со Android што обично се плаќаат на Play Store, ќе ги најдете сите игри што вообичаено се плаќаат и исто така сите најдобри игри со активни трикови за да имате бесконечен живот и неограничени пари. Тоа е секако најдобро: секогаш ажурирани, 100% безбедни датотеки и ви овозможува да преземете сè бесплатно на вашиот уред со Android. Јас го користам со години, никогаш немав проблем. Најдоброто за бесплатно да ја преземете Платената апликација за Android
  • АПКМИРОР: најдобро е ако треба да преземете и инсталирате APK-датотеки со апликации, игри и програми што се бесплатни на Play Store. Тој е 100% безбеден, тотално бесплатен и внатре можете да ги најдете сите датотеки што ги сакате АПК, но САМО апликации кои се веќе бесплатни.

Мислам дека не ви требаат други безбедни страници за да ја преземете АПК: овие се најдобри, а внатре ќе најдете се што барате. Непотребно е да се троши време на други различни и можеби небезбедни страници.

Ако преземете APK-датотеки од овие две страници, никогаш нема да имате проблеми.

Како безбедно да ги инсталирате APK-датотеките

Следејќи ги овие упатства ќе можете инсталирајте ги APK-датотеките безбедно на Android.

Како што се очекуваше, не станува збор за тајни информации или упатства, туку едноставно важни информации што треба да ги имате предвид при преземање и инсталирање на датотеки на АПК на вашиот паметен телефон Андроид.

Јас, за 9 години Android, Никогаш не сум преземал и инсталирал вируси или малициозен софтвер на мојот паметен телефон. Значи, овие совети всушност ми се чинат корисни.

Најважно е секогаш да се потпирате на сигурни извори и не преземајте APK-датотеки од првата страница што ни ја нуди Google.

Очите се отвораат, СЕКО!

Заклучоци

Се надевам дека овој напис ви помогна да откриете некои корисни алатки за останете безбедни кога сакате да ја преземете и инсталирате АПК од надворешни извори на уредот со Android.

Тоа е сè за овој напис.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!