– ▷ Huawei Watch GT 2 може да се види во рендерирање со спецификации »-

- ▷ Huawei Watch GT 2 dapat dilihat dalam render dengan spesifikasi »ERdC

Huawei ја лансираше часовникот Watch GT пред скоро една година на настан во Лондон заедно со предводникот на серијалот Mate 20. Часовникот беше добиен нова варијанта претходно оваа година, и во јуни, Huawei го објави тоа Продадени се 2 милиони единици. Новите протекувања откриваат дека ќе има замена наречена Huawei Watch GT 2. Лансирањето на оваа нова ставка ќе пристигне наскоро.

Предавање и спецификации филтрирани од Huawei Watch GT 2

Филтрацијата за која станува збор доаѓа од средина Winfuture.de. Тој Huawei Watch GT 2 Има име на код “Месинг„И има број на модел LTN-B19. Постојат голем број на промени во дизајнот, како што се потенка рамка, поголем екран и потенка рамка. Уште го држи своето секојдневен и машки изгледи две хардверски копчиња на десната страна на рамката.

Исто така, се вели дека часовникот ќе се појави Капацитетот на батеријата е поголем на 445 mAh. Оригиналниот Huawei Watch GT има траење на батеријата до 2 недели, така што се очекува неговата замена да понуди поголема автономија.

Winfuture известува дека Huawei Watch GT 2 сè уште работи Huawei Lite OS. За сега нема достапни информации за нови функции што треба да бидат вклучени. Часовникот продолжува вашиот сензор за срцев ритам и GPS модул за прецизно позиционирање. Нови дополнувања во ова издание тие ќе станат звучници и микрофони. Горенаведеното покажува дека тој ќе присуствува асистент за вештачка интелигенција на бродот. Ова исто така може да биде индикација за можноста за остварување повици. Нема информации за модемот LTE, затоа не можеме да го потврдиме горенаведеното.

Достапно во две варијанти

Филтрирано рангирање ни покаже дека Huawei Watch GT 2 ќе излезе на пазарот во две варијанти. Willе ги имаме на располагање а класична верзија со кафеава кожа лента и сребрена рамка, и спортска верзија Со црна гумена лента и црна рамка.

Huawei Watch GT 2 се очекува да биде објавен на технолошката изложба ИФА 2019 во Берлин. Ако не, може да пристигне и нов часовник заедно со Huawei Mate 30. Датумот на презентација за оваа серија беше официјално поставен за 19 септември. Ако историјата се повтори, неговиот наследник од Honor Watch Magic Треба да ги споделите дизајни и одлики со Huawei Watch GT 2, но по поевтина цена.

Извор

¿Te ha parecido interesante esta noticia? Puedes dejarnos un comentario con tu opinión, te lo agradeceremos.  

Спецификации: Huawei Huawei Watch GTH Huawei Watch GT 2